Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2012

Lurdy zasiahli povodne, pútnikov museli evakuovaťPovodne na juhozápade Francúzska spôsobené dňami vytrvalých dažďov si vynútili v sobotu zatvorenie katolíckej svätyne v Lurdách a evakuáciu viac než 450 pútnikov. Informovali o tom ...Zdieľať
lurdy LURDY 21. októbra (SITA/AFP) - Povodne na juhozápade Francúzska spôsobené dňami vytrvalých dažďov si vynútili v sobotu zatvorenie katolíckej svätyne v Lurdách a evakuáciu viac než 450 pútnikov.


Informovali o tom miestne úrady, podľa ktorých ide o najhoršie povodne za posledných 25 rokov.

Autobusy previezli hostí z hotelov v dolnom meste do konferenčného centra a športového komplexu, evakuovať museli tiež dva kempingy.

Niekoľko ciest v okolí mesta uzatvorili. Pútnické miesta, ktoré navštívia ročne milióny ľudí, ostanú zatvorené niekoľko dní. Prístupná je naďalej len bazilika, ktorá je vyššie položená.

Lurdy patria k najznámejším kresťanským pútnickým miestam. V tamojšej jaskyni sa v roku 1858 údajne zjavila Panna Mária miestnemu dievčaťu Bernadette Soubirousovej, ktorú neskôr vyhlásili za svätú.
Pápež Benedikt XVI. vyhlásil v nedeľu za svätých ďalších sedem osôb. Prvýkrát v dejinách katolíckej cirkvi je medzi nimi aj severoamerická indiánka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ján Pavol II. sa stal patrónom horských záchranárov
<< predchádzajúci článok
Mladý vodič skončil s autom vo Vajnorskom jazere

Lurdy zasiahli povodne, pútnikov museli evakuovať - diskusné fórum čitateľov