Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. septembra 2021

Mexiko zasiahlo v noci silné zemetrasenie, o život prišla jedna osoba a mnoho ľudí sa nervovo zrútiloV blízkosti mexického mesta Acapulco udrelo v utorok večer silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) ...Zdieľať
mexico_earthquake_43929 037a34a9ed0642dcb1abdab38d1028b6 676x451 8.9.2021 (Webnoviny.sk) - V blízkosti mexického mesta Acapulco udrelo v utorok večer silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) sa epicentrum nachádzalo asi 17 kilometrov severovýchodne od spomenutého tichomorského letoviska.


Zemetrasenie pripravilo o život minimálne jednu osobu. Tú usmrtil padajúci stĺp v meste Coyuca de Benítez neďaleko Acapulca. V stovky kilometrov vzdialenej metropole Mexico City sa pod vplyvom otrasov rozkývali mnohé budovy, pričom v niektorých mestských častiach sa zem triasla až takmer minútu.

„Počuli sme hlasný hluk, triasli sa okná, veci v interiéri popadali na zem, vypadol prúd, voda vytiekla z bazéna a bolo tu dosť kričiacich a nervóznych ľudí,“ opísal udalosť obyvateľ Acapulca Sergio Flores. Poznamenal, že všetko, čo mohol urobiť, keď nastalo zemetrasenie, bolo objatie manželky.

Ako pre Milenio Televisión uviedla starostka Acapulca Adela Románová, mnoho ľudí sa nervovo zrútilo, na mnohých miestach uniká plyn a nastali aj zosuvy pôdy. Podľa mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora v postihnutých oblastiach zatiaľ neevidujú vážnejšie materiálny škody.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mexiko zasiahlo v noci silné zemetrasenie, o život prišla jedna osoba a mnoho ľudí sa nervovo zrútilo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väznicu v Indonézii zachvátil obrovský požiar, zomrelo viac ako 40 odsúdených
<< predchádzajúci článok
Príchod pápeža Františka na Slovensko bude sprevádzať protest za odluku cirkvi od štátu

Mexiko zasiahlo v noci silné zemetrasenie, o život prišla jedna osoba a mnoho ľudí sa nervovo zrútilo - diskusné fórum čitateľov