Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2012

Michal Kováč sa musí ospravedlniť Lexovi, bude aj platiťBývalý slovenský prezident Michal Kováč sa musí ospravedlniť exšéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivanovi Lexovi a zaplatiť mu 3319 eur. O rozhodnutí Ústavného súdu SR ...Zdieľať
michal kovac BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Bývalý slovenský prezident Michal Kováč sa musí ospravedlniť exšéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivanovi Lexovi a zaplatiť mu 3319 eur.


O rozhodnutí Ústavného súdu SR informoval denník SME.

„Ospravedlňujem sa vám týmto listom za výroky, ktorými som urážal a kriminalizoval vašu osobu,“ musí podľa právoplatného rozsudku napísať Kováč.

Michal Kováč prehral v júni 2011 spor na bratislavskom okresnom súde. Súd sa zaoberal vyjadreniami Michala Kováča, ktorý v minulosti povedal, že Lexa stál za únosom jeho syna Michala Kováča ml. do cudziny.

Sudca v spore rozhodol až po 15 rokoch. "Je to nezmysel. Je to úplne naopak, prečo by som sa mu mal ospravedlniť, veď nevyvrátil na súdnych pojednávaniach, že by to tak nebolo," reagoval vtedy na rozhodnutie súdu Michal Kováč.

Celý spor sa následne dostal ku Krajskému súdu v Bratislave a tento týždeň verdikt potvrdil aj ústavný súd.

Ako informuje denník SME, Kováč podľa súdu znížil Lexovu česť, dôstojnosť a vážnosť v spoločnosti.
Ivan Lexa podal žalobu v roku 1996, keď riadil SIS a Kováč bol prezidentom.

Lexa okrem iného zažaloval Kováča za výrok, že „pracovníci SIS a jej technika sa podieľali na zavlečení môjho syna do Rakúska, pričom bez vedomia riaditeľa tajnej služby by sa takáto akcia nemohla uskutočniť“.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonskej ekonomike hrozí recesia, brzdou má byť Západ
<< predchádzajúci článok
Košická ZOO bude cez víkend otvorená dlhšie

Michal Kováč sa musí ospravedlniť Lexovi, bude aj platiť - diskusné fórum čitateľov

Povedzme to takto: nieco velkeho sa deje.2.11. 20:39:33