Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2020

Mičovský prichádza o štátneho tajomníka, Vlčan odchádza na vlastnú žiadosťDruhý štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Samuel Vlčan požiadal rezortného ministra Jána Mičovského o uvoľnenie z funkcie. Po dohode sa tak stane 15. júla 2020.Zdieľať
Mičovský prichádza o štátneho tajomníka, Vlčan odchádza na vlastnú žiadosť

 

Kritika poľnohospodárov a potravinárov

Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie a marketingu rezortu Anežka Hrdá. Samuela Vlčana pritom vymenovala vláda SR za štátneho tajomníka iba 19. apríla 2020.

„Je to jeho rozhodnutie, ktoré rešpektujem. Ďakujem mu za jeho vykonanú prácu a želám mu na ďalších pracoviskách veľa úspechov,“ povedal minister Ján Mičovský.

Menovanie Vlčana za štátneho tajomníka bolo pre poľnohospodárske a potravinárske samosprávy sklamaním. „Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR (RPPS) je sklamaná z menovania druhého štátneho tajomníka MPRV, ktorým sa stal Samuel Vlčan. Rada rešpektuje výsledky parlamentných volieb, no je pre ňu veľkým odborným sklamaním, že ani na druhú najdôležitejšiu pozíciu ministerstva sa nedostal človek, ktorý je odborníkom v oblasti agropotravinárstva,“ uviedol koncom apríla tohto roka predsedajúci RPPS SR a zároveň predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho.

Výborný bankár a manažér

„Je nám veľmi ľúto, že menovaním druhého štátneho tajomníka nemajú poľnohospodári a potravinári žiadneho zástupcu vo vedení ministerstva, ktorý by mal reálnu skúsenosť s prácou v poľnohospodárskej alebo potravinárskej výrobe. Pán Vlčan je určite výborným bankárom a manažérom s bohatými skúsenosťami a vedomosťami získanými aj zahraničnými štúdiami. Súčasná krízová doba si však žiada na túto pozíciu človeka, ktorý je nielen výborným manažérom, ale aj uznávaným odborníkom na agropotravinárstvo. Dnes potrebujeme zvyšovať potravinovú sebestačnosť s ľuďmi, ktorí poznajú problematiku a majú skúsenosti z reálneho života. Nemáme čas na experimenty a nepremyslené kroky, ktoré v poslednom období evidujeme v našom rezorte,“ dodal koncom apríla Emil Macho.

V gescii Samuela Vlčana boli sekcie rezortnej politiky pôdohospodárstva, legislatívy, analýz a výkazníctva, poľnohospodárstva, programov cezhraničnej spolupráce, potravinárstva a obchodu a Inštitút pôdohospodárskej politiky.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mohol byť koronavírus v Európe už pred rokom? V odpadových vodách natrafili na zarážajúci nález
<< predchádzajúci článok
Kolektívne vyjednávanie v U. S. Steel zlyhalo, spor bude riešiť štátny mediátor

Mičovský prichádza o štátneho tajomníka, Vlčan odchádza na vlastnú žiadosť - diskusné fórum čitateľov