06. apríla 2006

Moravcová na motýľkarskej päťdesiatke v Šanghaji desiata

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obsadil na 50 m motýlik na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji desiatu priečku. Odchovankyňa piešťanského ...

ŠANGHAJ 6. apríla (WN/SITA) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obsadil na 50 m motýlik na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji desiatu priečku. Odchovankyňa piešťanského plávania skončila výkonom 26,83 sekundy v prvom semifinále na tretej priečke, ale až sedem plavkýň z druhej semifinálovej rozplavby zaplávalo rýchlejší čas. Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska zaostala za vlastným slovenským rekordom o 69 stotín sekundy. Od priameho postupu do osemčlenného finále ju delilo 16 stotín. Moravcová sa vo štvrtkovom popoludňajšom bloku predstaví ešte v semifinále na 100 m polohové preteky. Na motýľkarskej päťdesiatke si v 54-člennom štartovom poli dobre počínala v predpoludňajších rozplavbách aj sedemnásťročná nádej slovenského plávania Denisa Smolenová, ktorá obsadila sedemnástu priečku a pre popoludňajšie semifinále bola prvou náhradníčkou. Výkonom 27,37 sekundy si o 15 stotín sekundy vylepšila vlastný osobný rekord. Jej predchádzajúce osobné maximum však ostáva aj naďalej slovenským juniorským rekordom, keďže Smolenová už podľa kritérií Slovenskej plaveckej federácie pre uznávanie rekordov prekročila juniorský vek. Reprezentantke Slávie STU Bratislava chýbali na priamy postup do semifinále tri stotiny sekundy.