04. júla 2008

Nadal tretíkrát v rade do finále proti Federerovi

Súperom Švajčiara Rogera Federera vo finále dvojhry mužov na 122. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise v londýnskom Wimbledone bude Španiel Rafael Nadal. Táto finálová dvojica sa predstaví v nedeľu na ...

LONDÝN 4. júla (WEBNOVINY) - Súperom Švajčiara Rogera Federera vo finále dvojhry mužov na 122. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise v londýnskom Wimbledone bude Španiel Rafael Nadal. Táto finálová dvojica sa predstaví v nedeľu na centrálnom dvorci v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu už tretí rok v rade. Predchádzajúce dva diely súperenia dvoch najlepších hráčov sveta sa na "posvätnej" tráve skončili zhodne v prospech Federera. V druhom piatkovom semifinále si druhý nasadený Nadal podľa predpokladov hladko poradil s nenasadeným Nemcom Rainerom Schüttlerom 6:1, 7:6 (3), 6:4, a to za 121 minút. Štvornásobný a úradujúci šampión z parížskeho Roland Garros v prvom sete ovládol dianie na dvorci, ale v druhom dejstve musel proti súperovi, ktorý nemal čo stratiť, doháňať manko jedného brejku. Napokon sa mu, hoci až v tajbrejku, podarilo dotiahnuť aj tento set do víťazného konca. V tretej časti zásluhou jedného brejku Španiel definitívne zlomil odpor húževnatého Nemca, momentálne až 94. v renkingu ATP Entry. Dvadsaťdvaročný rodák z Manacoru na ostrove Mallorca Nadal má stále šancu stať sa prvým tenistom po Björnovi Borgovi od roku 1980 s prestížnymi grandslamovými triumfami na parížskej antuke aj londýnskej tráve v jednej sezóne. Nadal, ktorý upravil skóre vzájomných súbojov so Schüttlerom na 4:1, ťahá sériu 23 víťazných stretnutí v rade. Dvojhra mužov - semifinále: Rafael Nadal (2-Šp.) - Rainer Schüttler (Nem.) 6:1, 7:6 (3), 6:4 za 121 minút SITA