Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. októbra 2006

NASA objavila na plášti raketoplánu Atlantis miniatúrnu dierkuNeidentifikovateľný úlomok poškodil radiátor na dverách nákladného priestoru na raketopláne Atlantis. Po dôkladnej analýze plášťa amerického raketoplánu, ktorý sa 21. septembra vrátil z ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) - Neidentifikovateľný úlomok poškodil radiátor na dverách nákladného priestoru na raketopláne Atlantis. Po dôkladnej analýze plášťa amerického raketoplánu, ktorý sa 21. septembra vrátil z 12-dňovej misie na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS), technici objavili miniatúrny otvor s priemerom 2,5 milimetra. Ako uviedla NASA, k tomuto zdanlivo minimálnemu poškodeniu prišlo niekedy počas poslednej misie. "Pôvod predmetu, ktorý narazil do radiátora, nie je známy. Náraz, ktorý po sebe zanechal otvor s priemerom 2,5 milimetra, nijako neohrozil raketoplán či jeho posádku a ani neobmedzil misiu," uvádza sa v správe technikov. Počas troch dôkladných analýz ochranného tepelného plášťa v čase, keď bol ešte Atlantis na orbite, sa nenašlo žiadne poškodenie. Pre poškodenie tepelného plášťa kusom tesniacej peny 80 sekúnd po štarte raketoplánu Columbia vo februári 2003 zahynula celá posádka a lety raketoplánov do vesmíru na čas úplne prestali. Analýzy Atlantisu sa preto v prvom rade zameriavali na kontrolu tepelného plášťa.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UPC ponúka interaktívne hry cez službu Direct
<< predchádzajúci článok
Dvere rokovaní sú pre Irán stále otvorené

NASA objavila na plášti raketoplánu Atlantis miniatúrnu dierku - diskusné fórum čitateľov