08. mája 2018

NHL: Washington postúpil, Nashville si vynútil siedmy duel

Hokejisti Washingtonu Capitals postúpili do finále play off Východnej konferencie NHL. V šiestom zápase 2. kola triumfovali na ľade dvojnásobného obhajcu Pittsburgh Penguins 2:1 ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Washington 8. mája (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals postúpili do finále play off Východnej konferencie NHL. V šiestom zápase 2. kola triumfovali na ľade dvojnásobného obhajcu Pittsburgh Penguins 2:1 po predĺžení a sériu ukončili 4:2. Jevgenij Kuznecov strelil víťazný gól v 66. minúte. V konferenčnom finále si Capitals zmerajú sily s Tampou Bay Lightning.

Na západe si Vegas ešte musí počkať na svojho súpera. Nashville uspel na ľade Winnipegu Jets 4:0 a vynútil si siedme stretnutie. Brankár Pekka Rinne dosiahol čisté konto zásluhou 34 zákrokov. Slovenský útočník Marko Daňo nefiguroval v zostave domácich. Rozhodujúci duel sa odohrá v noci na piatok v aréne Predators.

hokej - 2. kolo play off NHL:

semifinále Východnej konferencie - 6. zápas:

Pittsburgh - Washington 1:2 pp /konečný výsledok série: 2:4, Washington postúpil do finále konferencie/