03. mája 2007

Ottawa v zámorí už s mečbalom,Detroit vyrovnal

Hokejisti Ottawa Senators vyhrali v stredajšom štvrtom stretnutí semifinále Východnej konferencie NHL nad New Jersey najtesnejším možným rozdielom 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) a ujali sa tak vedenia v sérii 3:1 ...

NEW YORK 3. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Ottawa Senators vyhrali v stredajšom štvrtom stretnutí semifinále Východnej konferencie NHL nad New Jersey najtesnejším možným rozdielom 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) a ujali sa tak vedenia v sérii 3:1 na zápasy. Skóre otvoril švédsky útočník "Sens" Daniel Alfredsson už v 5. min, po vyrovnaní Giontom v 25. min sa Ottawe podarilo odskočiť "diablom" na rozdiel dvoch gólov zásluhou Heatleyho a Fishera. Na konečných 3:2 stanovil v 50. min Pandolfo. Najmä na gól Heatleyho gólman Brodeur tak skoro nezabudne, keď strela 26-ročného rodáka z nemeckého Freiburgu sa odrazila od jeho korčule do svätyne Devils. "Skúšal som nájsť pred bránkou Jasona Spezzu a ono to tam padlo," nechal sa počuť autor spomínaného gólu. "Videl som ho pri mantineli, a zrazu bol puk už tesne predo mnou a ja som sa na nič nezmohol," popísal Brodeur celú situáciu zo svojho pohľadu. "Senátori" zvíťazili v oboch svojich domácich dueloch a v sobotňajšom stretnutí na ľade New Jersey tak budú mať prvý mečbal. Slovenský obranca Andrej Meszároš v drese Ottawy tentoraz nebodoval, na ľade strávil 19:18 min, zaznamenal jeden plusový bod a na brankára hostí Brodeura vyslal jednu strelu.

V druhom stredajšom dueli, semifinále Západnej konferencie, sa po 60 minútach zrodila medzi San Jose a Detroitom remíza 2:2. O vyrovnanie série rovnakým pomerom sa napokon v prvom predĺžení postaral obranca Red Wings Mathieu Schneider. "Prišli sme o víťazstvo v poslednej minúte. Niektorí hráči by mali nastaviť svojmu výkonu zrkadlo," hneval sa po stretnutí tréner "žralokov" Ron Wilson. V drese Sharks sa do histórie klubu zapísali Patrick Marleau a Mike Rathje, ktorí odohrali už 71 zápasov play off, čo je najviac v tímovej histórii.

Sumáre stredajších stretnutí 2. kola play off 89. ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Východná konferencia - semifinále:
Ottawa - New Jersey 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série 3:1
Góly: 5. Alfredsson (Heatley, Spezza), 35. Heatley, 44. Fisher (Redden, Emery) - 25. Gionta (Eliáš, Brodeur), 50. Pandolfo (P. Martin, Brylin). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:31. Brankári: Emery - Brodeur. Diváci: 20 248.

Západná konferencia - semifinále:
San Jose - Detroit 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) - stav série 2:2
Góly: 18. Cheechoo (J. Thornton, M. Michálek), 29. Goc (Rissmiller) - 40. Holmström (Lidström, Schneider), 60. Lang (Filppula), 77. Schneider. Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:49. Brankári: Nabokov - Hašek. Diváci: 17 496.SITA,AP