Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2009

Piráti prepustili za výkupné dánsku nákladnú loďPiráti prepustili dánsku nákladnú loď s 13-člennou posádkou zadržiavanú od začiatku novembra pri somálskom pobreží po vyplatení výkupného, uviedol v piatok prevádzkovateľ lode. "Posledný pirát ...Zdieľať
KODAŇ 16. januára (WEBNOVINY) - Piráti prepustili dánsku nákladnú loď s 13-člennou posádkou zadržiavanú od začiatku novembra pri somálskom pobreží po vyplatení výkupného, uviedol v piatok prevádzkovateľ lode. "Posledný pirát opustil loď vo štvrtok ráno. Dohodu s kriminálnikmi sme dosiahli v pondelok," uviedol Per Gullestrup z popredného medzinárodného konzorcia lodnej dopravy Clipper. Výkupné dopravili pirátom v stredu prostredníctvom padáka. Po prepočítaní finančného sumy piráti vo štvrtok dánsku loď na rýchlostnom člene opustili. Gullestrup neuviedol výšku výkupného, ktoré požadujú piráti v Adenskom zálive, uviedol len, že sa bežne pohybuje od jedného do dvoch miliónov dolárov. "Nemôžeme zverejniť jeho výšku. Piráti stále zadržiavajú ďalšie lode a mohlo by to skomplikovať ich rokovania," dodal.


Dánsku nákladnú loď, ktorá smerovala z Blízkeho východu do Ázie, piráti uniesli 7. novembra v Adenskom zálive. Jej posádka pozostávala z 11 Rusov, jedného Gruzínca a Estónca. Ruské vojenské námorníctvo teraz sprevádza loď do Ománu, kde sa členovia posádky pred návratom domov podrobia lekárskej prehliadke.

SITA/AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ruské vojenské námorníctvo odrazilo útok pirátov (14. 1. 2009)
 Oceán vyplavil na breh telo piráta aj s výkupným (11. 1. 2009)
 Piráti uniesli francúzsku loď s deväťčlennou posádkou (6. 1. 2009)
 Francúzske námorníctvo odrazilo ďalšie dva útoky somálskych pirátov (4. 1. 2009)
 Piráti uniesli egyptskú nákladnú loď (1. 1. 2009)
 Piráti uniesli ďalšie lode (17. 12. 2008)
 Indické námorníctvo zatklo 23 pirátov (13. 12. 2008)
 Washington žiada medzinárodné pravidlá na stíhanie pirátov (12. 12. 2008)nasledujúci článok >>
Vláda USA poskytne ďalšiu pomoc pre Bank of America
<< predchádzajúci článok
Embraco už mesiac nevyrába