Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júla 2009

Platobný styk bude v kríze vykonávať Štátna pokladnicaV prípade krízovej situácie bude na Slovensku vykonávať platobný styk Štátna pokladnica. Vláda totiž v stredu na návrh rezortu financií zrušila úlohu z roku 2003, ktorou sa malo zabezpečiť určenie ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) - V prípade krízovej situácie bude na Slovensku vykonávať platobný styk Štátna pokladnica. Vláda totiž v stredu na návrh rezortu financií zrušila úlohu z roku 2003, ktorou sa malo zabezpečiť určenie vybraných komerčných bánk za subjekty hospodárskej mobilizácie. "Ministerstvu financií SR sa napriek vynaloženému úsiliu nepodarilo zabezpečiť určenie vybraných komerčných bánk za subjekty hospodárskej mobilizácie, čo bolo spôsobené predovšetkým obštrukciami zo strany bánk," uvádza sa v materiáli Ministerstva financií (MF) SR.


Vláda poverila MF, aby do roku 2005 zabezpečilo určenie vybraných komerčných bánk za subjekty hospodárskej mobilizácie. Poverenie splniť úlohu, ktorá vychádzala z návrhov rozvoja vo vecne príslušnej oblasti koncepcie, vyplynulo pre ministra financií z Koncepcie vnútornej bezpečnosti Slovenskej republiky schválenej uznesením vlády z decembra 2003. Na realizovaní danej úlohy sa okrem Ministerstva financií SR podieľala aj Národná banka Slovenska.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kabinet rozhodol o navýšení rozpočtu ŠFRB
<< predchádzajúci článok
Trolejbusová doprava v Bratislave bude v nedeľu zadarmo

Platobný styk bude v kríze vykonávať Štátna pokladnica - diskusné fórum čitateľov