15. júna 2010

Pobrežie Slonoviny remizovalo s Portugalskom 0:0

Futbalisti Pobrežia Slonoviny remizovali v utorňajšom úvodnom zápase v základnej G-skupine na XIX. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike s Portugalčanmi 0:0. V málo ...

portugalsko Foto: SITA/AP

PORT ELIZABETH 15. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Pobrežia Slonoviny remizovali v utorňajšom úvodnom zápase v základnej G-skupine na XIX. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike s Portugalčanmi 0:0. V málo záživnom zápase na štadióne Nelson Mandela Bay v Port Elizabeth sa šance nerodili, remíza je reálnym odrazom diania na ihrisku.

G-skupina (Port Elizabeth / štadión Nelson Mandela Bay):
Pobrežie Slonoviny - Portugalsko 0:0
ŽK: 7. Zokora, 21. Demel - 21. Cristiano Ronaldo, rozhodovali: Jorge Larrionda - Pablo Fandino a Mauricio Espinosa (všetci Urug.), 37 430 divákov

Pobrežie Slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Siaka Tiéné - Gervinho (82. Kader Keita), Eboué (89. Romaric), Y. Touré, Tioté - Dindane, S. Kalou (66. Drogba)
Portugalsko: Eduardo - Paulo Ferreira, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fábio Coentrao - Pedro Mendes, Raúl Meireles (85. Amorim) - Deco (62. Tiago Mendes) - Cristiano Ronaldo, Danny (55. Simao Sabrosa) - Liedson

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a lopta sa do pokutových území dostávala len vo výnimočných prípadoch. O najkrajší moment prvej štyridsaťpäťminútovky sa postaral Cristiano Ronaldo, ktorý v 11. min vystrelil z 25 metrov a trafil pravú žrď Barryho bránky. Divákov ešte vzrušil o desať minút neskôr konflikt Demela s Cristianom Ronaldom, ktorí si po vzájomnom súboji o loptu "skočili do vlasov", uruguajský rozhodca Larrionda to ocenil žltými kartami pre oboch hráčov.

V druhom polčase sa spustil na trávnik hustý dážď, ale obraz hry sa príliš nezmenil. Prevládal fyzicky náročný tvrdý futbal s množstvom zákrokov na hranici pravidiel, v ktorom sa obe mužstvá viac snažili neinkasovať gól, ako nejaký streliť.