Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

07. augusta 2007

Pojazdná zubná ambulancia opäť vyrazí na cestyPojazdná zubná ambulancia Signal Dentibus vyrazí na cesty po Slovensku aj tento rok. V auguste navštívi galantské Dni zdravia a tri slovenské zoologické záhrady. Ako prvé budú môcť 11. augusta ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Pojazdná zubná ambulancia Signal Dentibus vyrazí na cesty po Slovensku aj tento rok. V auguste navštívi galantské Dni zdravia a tri slovenské zoologické záhrady. Ako prvé budú môcť 11. augusta služby pojazdnej zubnej ambulancie využiť deti v Galante. Zastávka v ZOO Bratislava je naplánovaná na 12. augusta. Najmladších návštevníkov v ZOO Košice privíta Dentibus 25. augusta. Posledným miestom, kde si môžu dať deti skontrolovať zúbky, bude 26. augusta ZOO Spišská Nová Ves. V septembri pokračuje projekt preventívnymi návštevami v škôlkach.

Cieľom projektu je šíriť osvetu v oblasti orálneho zdravia a bezplatne poskytovať preventívne prehliadky. Zameraný je na vyšetrenia prevažne troj- až osemročných detí a budovanie ich správnych návykov na pravidelnú orálnu starostlivosť. Odborníci budú radiť rodičom, ako byť deťom nápomocní pri starostlivosti o zúbky ich ratolestí. "Zodpovednosť za zdravý chrup je stále najmä na rodičoch. Do ôsmich rokov dieťaťa je potrebné zúbky dočisťovať. Ide o pomerne náročnú mechanickú zručnosť, a preto aj tie najšikovnejšie deti je potrebné kontrolovať," uviedla dentistka Monika Žlnayová, ktorá na projekte spolupracuje.

Projekt vznikol v roku 1998, po dvojročnej činnosti túto aktivitu odobrila aj Slovenská komora zubných lekárov a udelila jej svoju pečať. Pojazdná zubná ambulancia vyšetrila počas svojej existencie viac ako 10 000 osôb. Navštívila školy, SOS dedinky, ústavy sociálnej starostlivosti, ďalej bola súčasťou Národných plaveckých pretekov špeciálnych olympiád.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riaditeľ kontroverzného Rádia Maryja sa stretol s pápežom
<< predchádzajúci článok
Postihnutých Benešovými dekrétmi malo odškodniť Maďarsko

Pojazdná zubná ambulancia opäť vyrazí na cesty - diskusné fórum čitateľov