Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2024

Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto)Konzílium lekárov v sobotu zhodnotilo, že stav predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je stabilizovaný. Uviedla to ministerka zdravotníctvaZdieľať
kalinak 676x462 18.5.2024 (SITA.sk) - Konzílium lekárov v sobotu zhodnotilo, že stav predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je stabilizovaný. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) na tlačovej besede k zdravotnému stavu premiéra, na ktorého bol v stredu 15. mája počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej spáchaný atentát. Fico pri ňom utrpel viacero strelných poranení.

Jeho stav je naďalej vážnyDolinková zdôraznila, že stav predsedu vlády ostáva aj naďalej vážny, dodala však, že včerajší operačný zákrok prispel k pozitívnej prognóze. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) doplnil, premiér je pri vedomí, no s limitmi, ktoré takýto stav prináša.
 

Nemyslí si ale, že by Ficov stav umožnil jeho prevoz do Bratislavy, či zahraničia v najbližších dňoch, a teda predseda vlády ostáva i naďalej v banskobystrickej nemocnici. Kaliňák si nemyslí, že by premiéra čakal ďalší operačný zákrok, no zdôraznil, že nie je lekár. Dodal ale, že riziko stále existuje, a Ficov stav ostáva vážny.

Štát musí fungovať ďalej


Kaliňák doplnil, že štát musí fungovať ďalej, podotkol, že na budúci týždeň bude vláda pokračovať v programe nastavenom Ficom, konať by sa mali dve rokovania. Minister obrany a podpredseda vlády zdôraznil, že disponujú všetkými potrebnými kompetenciami na zabezpečovanie riadneho chodu štátu.
 

V súvislosti s pozvaním k okrúhlemu stavu zvolanému zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim a úradujúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou avizoval, že s Čaputovou bude telefonovať. Opakovane uviedol, že rozumie potrebe zvolania takéhoto stretnutia.
Zdroj: SITA.sk - Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto) (18. 5. 2024)
 Prokurátor navrhuje pre strelca Juraja Cintulu väzobné stíhanie, sudca určil termín prípravného konania (17. 5. 2024)
 Šimečka bol vypovedať v Národnej kriminálnej agentúre, podal trestné oznámenie pre vyhrážky smrťou (17. 5. 2024)
 Žilinka odmieta vyšetrovanie v priamom prenose, útok na Fica sa náležite objasní a páchateľa spravodlivo potrestajú (17. 5. 2024)
 Premiér Fico absolvoval chirurgický zákrok, je pri vedomí (17. 5. 2024)
 Útok na Fica nesmie spustiť ďalšiu agresiu. Teraz je čas na spájanie, apelujú šéfredaktori v spoločnom vyhlásení (17. 5. 2024)
 Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v Banskej Bystrici (17. 5. 2024)
 Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvo (17. 5. 2024)
 Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené (17. 5. 2024)
 Atentát na Fica dozoruje oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR (17. 5. 2024)nasledujúci článok >>
Dlh Trnavského samosprávneho kraja klesol pod hranicu tridsiatich percent bežných príjmov
<< predchádzajúci článok
Matovič vyzval Šutaja Eštoka na odstúpenie. Návrh zákona o RTVS podľa neho provokuje ľudí, ktorí sú za demokraciu (video)