Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2024

Šimečka bol vypovedať v Národnej kriminálnej agentúre, podal trestné oznámenie pre vyhrážky smrťouPredseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka podal trestné oznámenie pre vyhrážky smrťou. Informoval o tom Šimečka ...Zdieľať
65e85d6559dca687661423 676x451 17.5.2024 (SITA.sk) - Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka podal trestné oznámenie pre vyhrážky smrťou. Informoval o tom Šimečka s tým, že bol v piatok vypovedať v Národnej kriminálne agentúre (NAKA).

Nenávisť plodí nenávisťDesivý atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upriamil pozornosť na špirálu násilia, v ktorej žijeme," uviedol v tejto súvislosti predseda PS. Šimečka priblížil, že vyhrážky prišli jemu, jeho dcére a partnerke.

Bolo ich viacero, konkrétnych a drastických, od konkrétnych ľudí. A, žiaľ, nie je to nič nové. Podobným vyhrážkam čelila roky prezidentka, odkedy na ňu začali politické útoky, podobným čelí, žiaľ, asi väčšina političiek, politikov, novinárov a verejne činných osôb, ktoré vyjadrujú svoje názory. Nenávisť plodí nenávisť," vyhlásil Šimečka s tým, že postupne sa to vystupňovalo do najohavnejších činov, ako atentát na premiéra či vražda Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha.

Niektorí politici naďalej burcujú vášne


Špirála násilia, ktorá sa roztočila a stále sa stupňuje. A, žiaľ, ani teraz to niektorým politikom stále nedoplo," uviedol predseda PS s tým, že niektorí politici aj naďalej burcujú vášne a pokračujú v útokoch a obvineniach, a to vo chvíli, keď by mali vyslať signál zmierenia.

Chcem zopakovať svoju výzvu. Potrebujeme aspoň 100 dní pokoja, potrebujeme čas na zmierenie a nastavenie nových pravidiel, potrebujeme sa vyhýbať útokom, obviňovaniu a akýmkoľvek kontroverzným, divokým návrhom. To je to, čo môže urobiť každý jeden politik, ktorý to myslí úprimne s tým, že mu ide o pokoj a zmier v spoločnosti," zdôraznil Šimečka a uzavrel, že je potrebné budovať spoločnosť, v ktorej nebude normálne vyhrážanie sa a prianie smrti, či po niekom strieľať pre ich inakosť, či iné názory.
Zdroj: SITA.sk - Šimečka bol vypovedať v Národnej kriminálnej agentúre, podal trestné oznámenie pre vyhrážky smrťou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Žilinka odmieta vyšetrovanie v priamom prenose, útok na Fica sa náležite objasní a páchateľa spravodlivo potrestajú (17. 5. 2024)
 Premiér Fico absolvoval chirurgický zákrok, je pri vedomí (17. 5. 2024)
 Útok na Fica nesmie spustiť ďalšiu agresiu. Teraz je čas na spájanie, apelujú šéfredaktori v spoločnom vyhlásení (17. 5. 2024)
 Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v Banskej Bystrici (17. 5. 2024)
 Pellegrini a Čaputová sa s predstaviteľmi politických strán stretnú 21. mája, pre spoločnosť chcú sformulovať posolstvo (17. 5. 2024)
 Ficovi vyjadrilo solidaritu viac ako 200 lídrov zo 77 krajín sveta, štáty sú podľa Blanára atentátom zhrozené (17. 5. 2024)
 Atentát na Fica dozoruje oddelenie závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR (17. 5. 2024)
 Vláda sa poradí, ako bude postupovať, mohol by ju viesť R. Kaliňák (16. 5. 2024)
 Čaputová a Pellegrini pozvú do paláca lídrov parlamentných strán (16. 5. 2024)
 Vinník je iba jeden, podľa Královiča je nevhodné ukazovať prstom na médiá, opozíciu či na samotného premiéra (video) (16. 5. 2024)nasledujúci článok >>
Prokurátor navrhuje pre strelca Juraja Cintulu väzobné stíhanie, sudca určil termín prípravného konania
<< predchádzajúci článok
Putin neplánuje dobyť Charkov, primárnym cieľom ruskej ofenzívy je vytvorenie nárazníkovej zóny