Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2011

Pri streľbe na severe krajiny zomrel Srb, dvaja sú zraneníJeden kosovský Srb prišiel v stredu večer o život a dvaja sú ťažko zranení po streľbe na predmestí nepokojného severokosovského mesta Kosovska Mitrovica. Podľa nemocničného ...Zdieľať
kosovo KOSOVSKA MITROVICA 10. novembra (WEBNOVINY) - Jeden kosovský Srb prišiel v stredu večer o život a dvaja sú ťažko zranení po streľbe na predmestí nepokojného severokosovského mesta Kosovska Mitrovica.


Podľa nemocničného zdroja kriticky zranený muž zomrel počas operácie v nemocnici. Ďalší dvaja zranení vrátane policajta sú "vo vážnom, no stabilizovanom stave".

Policajný hovorca Besim Hoti vo štvrtok informoval, že incident sa stal v národnostne zmiešanej časti mesta, polícia však zatiaľ nevie, či išlo o etnicky motivovaný čin. Vyšetrovanie podľa Hotiho pokračuje. Miestne médiá informovali, že v súvislosti so streľbou už zadržali jednu osobu, polícia to však zatiaľ nepotvrdila.

Pre obavy, že incident by mohol viesť k etnickým nepokojom, kosovská vláda okamžite vydala vyhlásenie ostro odsudzujúce akékoľvek násilie. Občanov vyzvala na pokoj a rozvážnosť. Väčšina kosovských Srbov žije na severe Kosova pri hraniciach so Srbskom. Samotná Kosovska Mitrovica je etnicky zmiešané mesto.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výnosy z talianskych dlhopisov sú stabilizované na 7,16 %
<< predchádzajúci článok
OTP Banka Slovensko prináša výhodný otp SPORIACI účet