Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2022

Proces uznávania dokladov o vzdelaní zo zahraničia sa zjednoduší, odstráni sa jedna požiadavkaProces uznávania dokladov o vzdelaní mimo európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania sa zjednoduší. Odstráni sa požiadavka na predkladanie takzvaného potvrdenia o akreditácii v konaní o uznaní dokladu ...Zdieľať
gettyimages 1147069746 676x451 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Proces uznávania dokladov o vzdelaní mimo európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania sa zjednoduší. Odstráni sa požiadavka na predkladanie takzvaného potvrdenia o akreditácii v konaní o uznaní dokladu o vzdelaní tým, že sa nebude vyžadovať v tomto konaní.


Ráta s tým novela koaličných poslancov o uznávaní dokladov o vzdelaní a uznávaní odborných kvalifikácií, ktorú v stredu podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

V zákone sa precizuje pojem „žiadateľ s medzinárodnou ochranou“ aj o osoby, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko tak, aby bolo nepochybné, že odídenec môže požiadať o overenie dosiahnutého vzdelania, ak nemôže predložiť doklad o vzdelaní potvrdzujúci, že absolvoval vzdelávanie v štáte pôvodu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Proces uznávania dokladov o vzdelaní zo zahraničia sa zjednoduší, odstráni sa jedna požiadavka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri splave rieky na Balkáne tragicky zomrel slovenský diplomat Michal Hrušík
<< predchádzajúci článok
USA sa predháňajú s Európskou úniou v tom, kto poskytne Ukrajine viac peňazí a zatiaľ vedú