11. júla 2007

Prvým finalistom Copa América obhajca Brazília

Prvým finalistom juhoamerického futbalového šampiónátu, 42. ročníka Copa América vo Venezuele, sa stali obhajcovia titulu - reprezentanti Brazílie. V Maracaibe zdolali Brazílčania vo vyrovnanom a ...

MARACAIBO 11. júla (WEBNOVINY) - Prvým finalistom juhoamerického futbalového šampiónátu, 42. ročníka Copa América vo Venezuele, sa stali obhajcovia titulu - reprezentanti Brazílie. V Maracaibe zdolali Brazílčania vo vyrovnanom a dramatickom dueli päťnásobného s dvojnásobným majstrom sveta Uruguaj až na strely zo značky pokutového kopu 5:4. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2 a predĺženie sa na Copa América nehrá. Súper Brazílie vo finále vzíde z druhého semifinále Argentína - Mexiko.

Brazílsky tím viedol od 14. min gólom Maicona. Potom na približne 14 minút zhasli svetlá a hlavný rozhodca Oscar Ruiz z Kolumbie musel zápas prerušiť. V dohrávke prvého polčasu padli ešte dva góly. Najprv štyri minúty po uplynutí oficiálnych 45 minút vyrovnal uruguajský kanonier Diego Forlán, ale o ďalších 5 minút Julio Baptista poslal hlavou opäť do vedenia Brazíliu. V druhom polčase sa Uruguaju v 70. min podarilo zásluhou Sebastiana Abreua po druhý raz vyrovnať a išlo sa do záverečného jedenástkového rozstrelu. V ňom za stavu 5:4 v prospech „kanárikov“ brazílsky brankár Doni kryl pokus Diega Lugana a bolo rozhodnuté. Predtým bol za Brazíliu úspešný Gilberto.

Brazília - Uruguaj 2:2 (2:1), na strely zo značky pokut. kopu: 5:4

Góly: 14. Maicon, 45.+ Julio Baptista - 45.+ Forlán, 70. Abreu, rozhodoval: Ruiz (Kol.), 42 000 divákov