26. mája 2014

Rangers sú už iba krok od postupu do finále Stanley Cupu

Hráči New Yorku Rangers sa radujú z víťazného gólu Martina St. Louisa v štvrtom finálovom dueli play off Východnej konferencie NHL proti Montrealu Canadiens 25. mája 2014 v New Yorku. Foto: TASR/AP
New York 26. mája (TASR) - Hokejistov New Yorku Rangers delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Stanleyho pohára. V štvrtom finálovom dueli play off Východnej konferencie NHL zdolali na domácom ľade Montreal Canadiens 3:2 po predĺžení a zvýšili tak náskok v sérii na 3:1 na zápasy. Autorom víťazného gólu "jazdcov" bol v 67. minúte veterán Martin St. Louis.

Skúsený krídelník zostal na chvíľu osamotený v útočnom pásme, dostal prihrávku od spoluhráča Carla Hagelina a presnou strelou zápästím k bližšej žrdi prekonal Dustina Tokarského. Ten dostal v bránke hostí pri absencii zranenej jednotky Careyho Pricea opäť prednosť pred Slovákom Petrom Budajom, ktorý sledoval celý duel zo striedačky.