Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. júna 2019

Rast írskeho stavebného sektora sa spomalil na 4-mesačné minimuAktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však spomalilo na 4-mesačné minimum. Uviedla to v pomdelok spoločnosť IHS ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Dublin 10. júna (TASR) - Aktivita v írskom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však spomalilo na 4-mesačné minimum. Uviedla to v pomdelok spoločnosť IHS Markit.


Index nákupných manažérov Ulster Bank klesol v máji na 54,9 bodu z 56,6 bodu v apríli. Napriek poklesu indexu to však stále znamená rast aktivity v sektore, nakoľko rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov.

Z jednotlivých kategórií stavebného sektora sa najviac darilo kategórii bytovej výstavby. Tá už piaty mesiac po sebe rástla najvýraznejšie zo sledovaných sektorov.

Sektor komerčných stavieb, ktorý zahrnuje sklady, obchody a kancelárske priestory, vzrástol najpomalším tempom od augusta 2013. Najhoršie sa vyvíjala situácia v sektore inžinierskych stavieb, ktorý zaznamenal pokles už deviaty mesiac po sebe.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kanada zakáže používanie jednorazových plastových výrobkov
<< predchádzajúci článok
Do budovy na newyorskom Manhattane vrazil vrtuľník

Rast írskeho stavebného sektora sa spomalil na 4-mesačné minimu - diskusné fórum čitateľov