Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. januára 2006

Rezort obrany urobil všetky povinné kroky, tvrdí GašparovičPrezident SR Ivan Gašparovič je presvedčený, že ministerstvo obrany urobilo všetky povinné kroky, ktoré malo po tragédii vojenského lietadla urobiť a vyjadril presvedčenie, že urobilo prácu aj ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. januára (WN/SITA) - Prezident SR Ivan Gašparovič je presvedčený, že ministerstvo obrany urobilo všetky povinné kroky, ktoré malo po tragédii vojenského lietadla urobiť a vyjadril presvedčenie, že urobilo prácu aj navyše. "Od prvej chvíle tragédie ma minister informoval o všetkom, čo sa stalo," uviedol dnes na tlačovej besede Gašparovič. Zároveň vyslovil uspokojenie nad tým, že vláda rozhodla o odškodnení pozostalých. Prezident rozhodol, že pred prezidentským palácom budú štátne zástavy spustené na pol žrde na znak smútku už dnes od 12:00. Oficiálny štátny smútok podľa rozhodnutia vlády začne v pondelok o dvanástej.

Prezident pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť. "Je to tragédia pre nás všetkých. Zahynuli ľudia, ktorí si plnili svoju občiansku povinnosť a povinnosť ducha zachovávania mieru mimo svojej krajiny . Tam kde mali zachraňovať život, prišli o život svoj," vyhlásil Gašparovič. Zároveň dodal, že s pozostalými smútime všetci.

Gašparovič sa telefonicky poďakoval maďarskému prezidentovi László Sólyomovi za všetko, čo maďarská strana od tragédie urobila. Sústrastný telegram už Gašparovičovi poslal český prezident Václav Klaus.

V takejto situácii sa podľa prezidenta treba spoľahnúť na tých, ktorí sú zainteresovaní na vyšetrovaní. Podľa neho nie je dobrá iniciatíva tých, čo nemôžu pomôcť. Svoju neúčasť ako najvyššieho veliteľa slovenských ozbrojených síl na mimoriadnom rokovaní vlády zdôvodnil tým, že by na porade len počúval.

Prezident sa nechcel vyjadrovať k technickému stavu slovenských lietadiel. Je však presvedčený, že v každej armáde sa najväčšia dôkladnosť venuje leteckej technike. Gašparovič si nevie predstaviť, že by niekto pustil lietadlo bez dôkladnej kontroly.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Košiciach vyrastie biotepláreň za miliardu korún (16. 7. 2008)
 V Lazoch pod Makytou budú prázdninovať srbské deti (16. 7. 2008)
 V Pekingu bez politických plagátov a veľkých vlajok (16. 7. 2008)nasledujúci článok >>
V Košiciach vyrastie biotepláreň za miliardu korún
<< predchádzajúci článok
Černosi majú iný názor na Obamu ako belosi

Rezort obrany urobil všetky povinné kroky, tvrdí Gašparovič - diskusné fórum čitateľov

České voj. letectvo20.1. 19:16:30