Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júla 2009

Ropa zlacnela a čaká sa ďalší poklesCeny ropy v pondelok klesli a na chvíľu sa dostali na najnižšiu úroveň za takmer dva mesiace. Dôvodom boli obavy o stav globálnej ekonomiky. Augustové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 20 centov na ...Zdieľať
NEW YORK 14. júla (WEBNOVINY) - Ceny ropy v pondelok klesli a na chvíľu sa dostali na najnižšiu úroveň za takmer dva mesiace. Dôvodom boli obavy o stav globálnej ekonomiky. Augustové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 20 centov na 59,69 USD za barel, pričom v priebehu dňa bola cena aj na úrovni 58,32 USD za barel, čo je najnižšia úroveň od 18. mája. Londýnska ropa Brent zdražela o 17 centov na 60,69 USD za barel. Pondelkové oslabenie ceny ropy je pokračovaním vývoja z minulého týždňa, kedy čierne zlato zlacnelo o 11 %. Podľa Mikea Wittnera, komoditného analytika Société Générale, budú ceny ropy pravdepodobne padať celý týždeň, pretože ekonomické fundamenty sú naďalej slabé. Podľa jeho názoru sa cena ľahkej americkej ropy ustáli na hodnote zhruba 55 USD za barel, ale nevylúčil ani pokles smerom k hranici 50 USD za barel.


Zlato v pondelok zdraželo. Spotová cena žltého kovu bola o 19:15 GMT na úrovni 919,40 USD za uncu, pričom piatková záverečná cena bola 912,15 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 1,1 % na úroveň 922,50 USD za uncu. Cena zlata poskočila vzhľadom na slušné zisky akciového trhu, ale jej ďalší rast by mohol byť obmedzený vzhľadom na to, že nie je potrebné poisťovať sa voči inflácii.

SITA_Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Libérijskému exprezidentovi hrozí doživotie
<< predchádzajúci článok
V Mexiku objavili telá obetí mučenia