Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. apríla 2021

Ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou sú neakceptovateľné, podľa Lexmann podkopávajú európsku bezpečnosťPosilňovanie ruských vojsk v oblasti hraníc s Ukrajinou ako aj zintenzívnenie boja na Donbase sú neakceptovateľným aktom podkopávajúcim stabilitu regiónu a európsku bezpečnosť. V rámci Európskej únie (EÚ) ...Zdieľať
miriam lexman _ c european union 2020 676x451 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Posilňovanie ruských vojsk v oblasti hraníc s Ukrajinou ako aj zintenzívnenie boja na Donbase sú neakceptovateľným aktom podkopávajúcim stabilitu regiónu a európsku bezpečnosť. V rámci Európskej únie (EÚ) je potrebné voči takémuto konaniu zaujať jednotný postoj. Pre agentúru SITA to uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Miriam Lexmann (KDH/EĽS).


Zdôraznila, že Rusko sa už niekoľko rokov na zahraničnej pôde nespráva ako konštruktívny partner. Dôkazom toho sú podľa nej napríklad hybridné hrozby proti demokratickým spoločnostiam či agresia voči svojim susedom vrátane Ukrajiny, kde od roku 2014 vedie otvorenú vojnu na východe krajiny.

Rusko rozmiestňuje vojská okolo hraníc s Ukrajinou. Minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba pre BBC povedal, že ruská armáda sa zhromažďuje na troch miestach - na severnej hranici medzi Ukrajinou a Ruskom, pozdĺž východnej hranice a „tiež na nelegálne okupovanom Kryme“. Podľa ukrajinskej strany sa pozdĺž východnej hranice s Ruskom a na Kryme nachádza asi 20 až 25-tisíc vojakov. Ruskí predstavitelia to doposiaľ nepotvrdili ani neposkytli žiadne presné čísla.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou sú neakceptovateľné, podľa Lexmann podkopávajú európsku bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičova cesta do Ruska vyvoláva viac otázok ako odpovedí, myslí si prezidentka
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia žiadajú o dopracovanie plánu obnovy, jeho neprerokovanie by bol európsky unikát

Ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou sú neakceptovateľné, podľa Lexmann podkopávajú európsku bezpečnosť - diskusné fórum čitateľov