24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2018

09. mája 2013

Ruskí hokejisti šokujúco prehrali s Francúzskom

Hokejisti Francúzska sa postarali o dosiaľ najväčšiu senzáciu na 77. majstrovstvách sveta. Vo štvrtkovom popoludňajšej dueli vo fínskych Helsinkách zdolali hráči z "krajiny Galského kohúta" ...

denis kokarev HELSINKI 9. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Francúzska sa postarali o dosiaľ najväčšiu senzáciu na 77. majstrovstvách sveta. Vo štvrtkovom popoludňajšej dueli vo fínskych Helsinkách zdolali hráči z "krajiny Galského kohúta" obhajcov prvenstva z Ruska 2:1, posunuli sa na piatu priečku so 6 bodmi a stále "živia" šancu na postup do štvrťfinále.

Rusi si napriek prekvapujúcej prehre udržali vedúce postavenie v tabuľke.

Favorit stretnutia po bezgólovej prvej tretine viedol v Hartwall Areene od 27. min zásluhou Alexandra Perežogina, o tri minúty neskôr však vyrovnal útočník švédskeho Södertälje Damien Fleury. Do kabín na druhú prestávku odchádzali spokojnejší Francúzi, ktorých poslal do vedenia v 37. min útočník tímu NHL z Dallasu Antoine Roussel.

Snaha ruského tímu v tretej tretine otočiť nepriaznivý stav sa napokon skončila bez úspechu, pri záverečnej power-play sa nepresadil Alexej Tereščenko. Jeden z najväčších ašpirantov na zlato prišiel na majstrovstvách sveta o 13-zápasovú sériu bez prehry.

Rusko - Francúzsko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Perežogin (Popov, Belov) - 30. D. Fleury (Bellemare, Hecquefeuille), 37. Roussel

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Rantala (Fín.) - Hunnius (Nem.), Morrison (USA), 6 820 divákov