Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. októbra 2022

Ruský provládny denník kritizoval ďalší neúspech armády, o problémoch sa rozhovoril vojakRuské jednotky na východe Ukrajiny sa stiahli z mesta Lyman po tom, čo čelili nedostatku personálu, zlej komunikácii a „chybám“ veliacich dôstojníkov. Velitelia sa ...Zdieľať
russia_ukraine_war_izium_torture_53696 6573ac8a00684e30b183a18b0f77c898 676x451 3.10.2022  - Ruské jednotky na východe Ukrajiny sa stiahli z mesta Lyman po tom, čo čelili nedostatku personálu, zlej komunikácii a „chybám“ veliacich dôstojníkov.

Velitelia sa rozhodli ustúpiťAko referuje spravodajský web CNN, uviedol to ruský provládny bulvárny denník Komsomoľská pravda.

„Riziko obkľúčenia a vyhliadky na ponižujúce zajatie boli príliš veľké a velitelia sa rozhodli ustúpiť," napísal denníku nemenovaný ruský vojak, ktorý bol nasadený na východe Ukrajiny.


Obyvatelia Lymanu pre CNN potvrdili, že ruskí vojaci začali ustupovať v priebehu piatka, práve vo chvíľach, keď ich vodca Vladimir Putin oslavoval údajnú anexiu ukrajinskej Doneckej oblasti, v ktorej sa Lyman nachádza.

Rusi majú množstvo problémov


Ruský vojak povedal, že armáda zažíva na Ukrajine množstvo problémov: „Žiadna slušná komunikácia medzi rôznymi jednotkami. Nikto nevie, čo sa deje na susedných pozíciách. Keď požiadate o delostreleckú podporu prostredníctvom spletitého systému hlásení, trvá to čas a naše ciele sú dávno preč."

Podľa spomenutého denníka bol dôvod ústupu Rusov tiež „typický". „Nedostatok vojakov, chyby veliteľov pri organizovaní obrany,“ píše bulvárne ruské periodikum a dodáva: „Zmluvní vojaci odmietajú bojovať a opúšťajú bojisko. Svoju úlohu zohral aj neskorý príchod záloh, ako aj nedostatočná koordinácia medzi jednotkami na zemi a nedostatok moderného vybavenia, čo sa týka spravodajstva."


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský provládny denník kritizoval ďalší neúspech armády, o problémoch sa rozhovoril vojak © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusko anektovalo Doneck a Luhansk v rámci hraníc spred roka 2014, Peskov sa vyjadril aj k ďalším dvom územiam (3. 10. 2022)
 Rusi chodia v okupovaných územiach od dverí k dverám a hľadajú mladých Ukrajincov v odvodovom veku (3. 10. 2022)
 Borrell: Pre ruské anexie sa stalo ukončenie vojny takmer nemožné (2. 10. 2022)
 Získanie mesta Lyman ukrajinskými silami je povzbudzujúcim úspechom, hovorí americký minister obrany Austin (2. 10. 2022)
 Ukrajinská armáda vyhnala okupantov z mesta Lyman, Rusi tak prišli o dôležitý dopravný uzol (1. 10. 2022)
 Turecko odmietlo anexiu ukrajinských území, hovorí o vážnom porušení medzinárodného práva (1. 10. 2022)
 Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva (30. 9. 2022)
 Rusi zbombardovali humanitárny konvoj v meste Zaporožia, útok neprežili desiatky civilistov (30. 9. 2022)
 Putin podpísal dekréty, ktorými uznal ukrajinskú Chersonskú a Záporožskú oblasť za nezávislé územia (30. 9. 2022)
 Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video) (30. 9. 2022)nasledujúci článok >>
Peskov: USA zvýšili ceny LNG po únikoch na plynovode Nord Stream
<< predchádzajúci článok
Mikulec rokoval s ďalšími ministrami vnútra a zhodli sa, že je potrebné chrániť vonkajšie hranice schengenu (video)