15. augusta 2009

RÝCHL.KANOISTIKA-MS: V K2 mužov na 1000 m titul do Španielska

Titul majstrov sveta v K2 mužov na 1000 m si na šampionáte rýchlostných kanoistov v kanadskom Dartmouthe vybojovali Španieli Emilio Merchan s Diegom Cosgayom. Vo vyrovnaných pretekoch skončili druhí ...

DARTMOUTH 15. augusta (WEBNOVINY) - Titul majstrov sveta v K2 mužov na 1000 m si na šampionáte rýchlostných kanoistov v kanadskom Dartmouthe vybojovali Španieli Emilio Merchan s Diegom Cosgayom. Vo vyrovnaných pretekoch skončili druhí Austrálčania David Smith, Luke Morrison a bronz získali Reinier Torres a Carlos Montalvo z Kuby. Slovenskí reprezentanti Andrej Wiebauer s Róbertom Erbanom budú štartovať o 15.47 SELČ v B-finále. Účasť v ňom si vybojovali piatym miestom vo svojej semifinálovej jazde.

A-finále K2 muži
1. Emilio Merchan, Diego Cosgaya (Šp.) 3:14,610, 2. David Smith, Luke Morrison (Austr.) 3:15,809, 3. Reinier Torres, Carlos Montalvo (Kuba) 3:16,071, 4. Gábor Gönczi, Roland Kökény (Maď.) 3:16,837, 5. Jacob Norenberg, Eirik Veraas Larsen (Nór.) 3:17,725, 6. Etienne Hubert, Arnaud Hybois (Fr.) 3:18,163, 7. Oliver Cauwenbergh, Bob Maesen (Belg.) 3:18,317, 8. Scott Bicknell, Troy Burbridge (N.Zél.) 3:18, 617, 9. Steven Jorens, Richard Dober jr. (Kan.) 3:19,798, ... Andrej Wiebauer, Róbert Erban (SR) budú o 15.47 štartovať v B-finále.

RÝCHL. KANOISTIKA-MS: Dve 15. miesta pre SR na 1000 m
RÝCHL.KANOISTIKA-MS: V C1 zlato pre Menkova