Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

20. februára 2019

Video: Nový Samsung Galaxy S10 zdvíha latku o ďalší stupeň vyššie: väčší displej, viac fotoaparátov aj možnostíNový rad Galaxy S10 sa skladá z celkovo troch jedinečných zariadení – Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+. Každé z týchto zariadení ponuka novu generáciu zážitkov v kategóriách, ktoré se pre spotrebiteľov najželezitejšie: revolučne inovácie tykajúcej sa displeja, fotoaparátu a výkonu.Zdieľať
Nový Samsung Galaxy S10

ohľadom na špecifické potreby dnešného trhu so smartfónmi, a umožňuje spotrebiteľom robiť viac vecí, ktoré sú pre nich dôležité. Každé z týchto zariadení ponúka novú generáciu zážitkov v kategóriách, ktoré sú pre spotrebiteľov najdôležitejšie: revolučné inovácie týkajúce sa displeja, fotoaparátu a výkonu. Všetky smartfóny Galaxy S10 bude možné predobjednávať od 20. februára do 7. marca. K predobjednávkam smartfónov Galaxy S10 a S10+ zákazník dostane ako darček slúchadlá Galaxy Buds v hodnote 149 Eur.

 

Produkt

Farby

Odporúčaná  maloobchodná cena

Dostupnosť

Galaxy S10+ 1 TB

Ceramic čierna

1 599 €

8. marca

Galaxy S10+ 512 GB

Ceramic čierna

1 249 €

8. marca

Galaxy S10+ 128 GB

čierna, biela, zelená

999 €

8. marca

Galaxy S10 512 GB

čierna, biela, zelená

1149€

8. marca

Galaxy S10 128 GB

čierna, biela, zelená

899 €

8. marca

Galaxy S10e 128 GB

čierna, biela, zelená, žltá

749 €

8. marca

 

Galaxy S10 je vyústením desiatich rokov inovácií. Bol navrhnutý pre tých, ktorí chcú prémiový smartfón s vysokým výkonom, a vytvára priestor pre novú generáciu mobilných zážitkov. Galaxy S10+ poteší najmä spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len s takým zariadením, ktoré je doslova naplnené funkciami, pretože posúva na novú úroveň prakticky všetky parametre – počínajúc displejom, cez fotoaparát až po výkon. Galaxy S10e bol vytvorený pre tých, ktorí chcú získať všetky nevyhnutné atribúty prémiového smartfónu v kompaktnom prístroji s plochým displejom. Rad Galaxy S10 prichádza s úplne novým Dynamic AMOLED displejom, fotoaparátom novej generácie a inteligentne riadeným výkonom. Ponúka spotrebiteľom viac možností voľby a nastavuje v oblasti smartfónov nový štandard.

 

„Od svojho uvedenia na trh pred desiatimi rokmi sa rad Galaxy S stala synonymom špičkových inovácií – ponúka spotrebiteľom neuveriteľné zážitky a dáva im možnosť nájsť si zariadenie, ktoré je pre nich tým pravým,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy S10 stavia na neuveriteľnom dedičstve a prichádza s revolučnými inováciami, ktoré sa týkajú displeja, fotoaparátov a výkonu. Každý z trojice nových prémiových smartfónov je určený pre konkrétny typ spotrebiteľa, a Samsung tak zúročuje celých desať rokov, keď už stojí na špici odboru, a uvádza nás do novej éry technológií pre smartfóny.“

Dynamic AMOLED displej: pohlcujúci Infiniti-O displej s ultrazvukým snímačom odtlačkov prstov

Rad Galaxy S10 je vybavený doposiaľ najlepším displejom značky Samsung – celosvetovo prvým Dynamic AMOLED displejom. Displej prvého smartfónu s certifikáciou HDR10+ dokáže zobraziť digitálny obraz v živých farbách s dynamickým mapovaním tónov, takže uvidíte viac farebných odtieňov, ktoré zaručia jasný, realistický obraz. Dynamic AMOLED displej smartfónu Galaxy S10 získal taktiež certifikáciu VDE, ktorá potvrdzuje žiarivo jasné podanie farieb[1] a dosahuje najvyšší kontrastný pomer, aký je na mobilnom zariadení k dispozícii, čo umožňuje zobraziť ešte hlbšiu čiernu a ešte jasnejšiu bielu.[2]

Video: Nový Samsung Galaxy S10 zdvíha latku o ďalší stupeň vyššie: väčší displej, viac fotoaparátov aj možností

Spoločnosť DisplayMate potvrdila, že celosvetovo najpresnejšie farebné podanie, aké bolo kedy mobilné zariadenie schopné ponúknuť, si vychutnáte[3] aj na priamom slnečnom svetle. Dynamic AMOLED displej navyše vďaka technológii Eye Comfort, ktorá získala certifikáciu TÜV Rheinland, dokáže obmedziť množstvo modrého svetla[4] bez toho, aby tým bola ovplyvnená kvalita obrazu alebo bez toho, aby bolo nutné používať filter.

 

Vďaka revolučnému konštrukčnému riešeniu bolo možné do otvoru v displeji Infinity-O smartfónu Galaxy S10 zabudovať celý rad senzorov a fotoaparát, takže máte k dispozícii maximum zobrazovacieho priestoru bez akýchkoľvek rušivých prvkov.

 

Dynamic AMOLED displej smartfónu Galaxy S10 obsahuje taktiež vôbec prvý vstavaný ultrazvukový snímač odtlačkov prstov,[5] ktorý dokáže naskenovať 3D reliéf na brušku vášho prstu – teda nielen  zosnímať jeho 2D snímku – čo zlepšuje odolnosť proti pokusom podvrhnúť váš odtlačok prsta. Táto biometrická autentizácia novej generácie získala ako celosvetovo prvá certifikáciu od združenia FIDO pre biometrické komponenty a zaručuje vášmu zariadeniu bezpečnosť na úrovni trezoru, ktorý udrží vaše súkromie v bezpečí.

 

Fotoaparát profesionálnej kvality

Smartfón Galaxy S10 stavia na prvenstvách fotoaparátov v smartfónoch Samsung, ktoré prišli ako prvé s objektívmi s duálnymi pixelmi a variabilnou clonou, a predstavuje novú technológiu fotoaparátov a pokročilú inteligenciu, ktorá umožňuje jednoducho urobiť dychberúce fotografie a videá:

 • Ultraširokouhlý objektív: Ako prvý zástupca radu S ponúka smartfón Galaxy S10 ultraširokouhlý objektív s uhlom záberu 123 stupňov, čo zodpovedá zornému uhlu ľudského oka, takže je schopný zachytiť všetko, čo vidíte. Tento objektív je ideálny pre tvorbu pôsobivých snímok krajiny, širokých panorám, a dokonca ho využijete, keď budete chcieť zmestiť celú širšiu rodinu na jednu fotografiu. Ultraširokouhlý objektív vám zaručí, že za každých okolností zachytíte celú scénu.
 • Superstabilné videonahrávky vo vysokej kvalite: Galaxy S10 umožňuje vďaka technológii digitálnej stabilizácie robiť superstabilné videonahrávky. Či už sa oddávate tancu uprostred skvelého koncertu, alebo sa pokúšate zachytiť každý detail hrboľatej cesty na bicykli, funkcia Super Steady vám umožní zachytiť každý okamih. Na predný a zadný fotoaparát je možné nahrávať v kvalite až UHD a ako u vôbec prvého mobilného zariadenia vám zadný fotoaparát dáva možnosť natáčať v HDR10+.[6]
 • Fotoaparát s podporou umelej inteligencie: Pri smartfóne Galaxy S10 dosahujú inteligentné funkcie väčšiu presnosť vďaka procesoru pre neurónové siete (NPU), takže môžete získať snímky profesionálnej kvality, ktoré stoja za zdieľanie bez toho, aby ste museli manuálne upravovať pokročilé nastavenie fotoaparátu. Funkcia pre optimalizáciu scény teraz vďaka podpore NPU dokáže rozpoznať a presnejšie spracovať omnoho väčší počet scén. Vďaka funkcii Shot Suggestion navyše poskytuje Galaxy S10 automatické odporúčanie, ktoré sa týka kompozície záberu, takže urobíte kvalitnejšie zábery než kedykoľvek predtým.

   

  Inteligentné funkcie pre zvýšenie výkonu vám pomôžu dostať z vášho smartfónu maximum

  Galaxy S10 bol vytvorený s použitím špičkového hardvéru a softvéru vyvinutého na základe strojového učenia, ktoré odvedú väčšinu driny za vás bez toho, aby ste sa museli s čímkoľvek namáhať. Vďaka úplne novej podpore technológie bezdrôtové zdieľanie energie s inými zariadeniami, výkonovým zlepšením založeným na umelej inteligencii a inteligentnej Wi-Fi 6 je Galaxy S10 skrz naskrz doposiaľ najinteligentnejším zariadením značky Samsung.

   

 • Bezdrôtové zdieľanie energie: Spoločnosť Samsung predstavuje pri smartfóne Galaxy S10 technológiu bezdrôtového zdieľania energie Wireless PowerShare, ktorá umožňuje jednoducho nabiť každé zariadenie s certifikáciou Qi. Ako prvé zariadenie vo svojom odbore bude smartfón Galaxy S10 schopný použiť Wireless PowerShare taktiež na nabíjanie kompatibilných nositeľných zariadení. Okrem toho je Galaxy S10 schopný po pripojení k bežnej nabíjačke nabíjať sám seba a súčasne prostredníctvom technológie Wireless PowerShare[7] aj ďalšie zariadenie, takže až sa vyberiete na cesty, budete môcť nechať druhú nabíjačku doma.
 • Inteligentný výkon: Nový softvér založený na umelej inteligencii v smartfóne Galaxy S10 automaticky optimalizuje využitie batérie, CPU, RAM, a dokonca aj teplotu zariadenia podľa spôsobu, akým ho používate, a postupom času sa učí a zlepšuje. Galaxy S10 maximálne využíva schopnosti umelej inteligencie a učí sa taktiež na základe toho, ako prístroj používate, aby mohol rýchlejšie spúšťať najčastejšie používané aplikácie.
 • Inteligentná Wi-Fi: Galaxy S10 disponuje inteligentnou Wi-Fi, ktorá umožňuje neprerušované a bezpečné pripojenie bezproblémovým prepínaním medzi Wi-Fi a LTE a upozorňovaním na potenciálne rizikové Wi-Fi pripojenia. Galaxy S10 podporuje taktiež nový štandard Wi-Fi 6, ktorý po pripojení ku kompatibilnému routeru umožňuje lepší výkon Wi-Fi.
 • Bixby Routines: Inteligentný asistent Bixby v smartfóne Galaxy S10 automatizuje vaše každodenné úkony a ponúka personalizované odporúčania, ktoré vám zjednodušia život. Vďaka prednastaveným a personalizovaným rutinám ako Driving (jazda) a Before Bed (pred spaním), ktoré sú prispôsobené vašim zvyklostiam, vám Galaxy S10 zjednodušuje život tým, že automaticky znižuje počet dotykov a krokov, ktoré musíte na smartfóne v priebehu dňa urobiť.[8]

   

  To najlepšie sa stáva štandardom: základný a nadštandardný ekosystém Galaxy

  Galaxy S10 ponúka všetko, čo od radu Galaxy S očakávate, a ešte niečo navyše – vrátane rýchleho bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0, odolnosti voči vode a prachu s krytím IP68[9], procesoru novej generácie a služieb spoločnosti Samsung ako Bixby, Samsung Health a Samsung DeX. Získate najväčšiu úložnú kapacitu, aká je v ktoromkoľvek zariadení Galaxy k dispozícii, a to 1 TB interného úložiska[10] s možnosťou jeho rozšírenia až na 1,5 TB prostredníctvom karty MicroSD s kapacitou 512 GB.[11]

   

 • Rýchlosť: Galaxy S10 vám umožní prístup k Wi-Fi 6[12], ktorá vám v porovnaní s ostatnými užívateľmi poskytne prioritizovaný a štyrikrát rýchlejší prístup[13] v preplnených oblastiach, ako sú napr. letiská. Taktiež si budete môcť vychutnať superrýchle pripojenie k sieti LTE pre sťahovanie a prezeranie internetových stránok, vôbec po prvýkrát rýchlosťou až 2,0 Gb/s[14].
 • Hranie hier: Galaxy S10 je navrhnutý pre čo najlepší herný zážitok, a obsahuje teda softvér pre optimalizáciu herného výkonu s využitím umelej inteligencie a špičkový hardvér vrátane priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý je najnovšie rozšírený o herný režim a chladiaci systému s výparníkovou komorou. Galaxy S10 je taktiež prvé mobilné zariadenie optimalizované pre hry vytvorené na platforme Unity.
 • Zabezpečenie: Galaxy S10 je vybavený bezpečnostnou platformou Samsung Knox, úložiskom zabezpečeným na hardvérovej úrovni, v ktorom sú bezpečne uložené všetky vaše súkromné kľúče a dáta.

   

  Dostupnosť a predobjednávka smartfónov Galaxy S10

  Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v bielom, čiernom, zelenom a žltom prevedení.[15] Galaxy S10+ bude taktiež k dispozícii v úplne novom keramickom prevedení farby: Ceramic čierna.[16]

   

  Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v kamenných a internetových obchodoch na vybraných trhoch od 8. marca 2019. Ceny začínajú od 899 Eur za Galaxy S10, 999 Eur za Galaxy S10+ a 749 Eur za Galaxy S10e. Prijímanie predobjednávok smartfónov Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e začne 20. februára 2019. Pre obdobie predobjednávok (20. 2. až 7. 3.) ponúka Samsung k modelom Galaxy S10 alebo S10+ možnosť získať zdarma bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds (v hodnote 149 Eur). Viac informácií o akcii sa dozviete na www.samsung.sk/predobjednavky.

   

  Vymeňte starý za nový!

  Znížte si cenu nového Samsung Galaxy S10 odpredajom vášho starého zariadenia. Viac informácií nájdete na www.novysamsung.sk.

   

  Prémiový servis MojeGalaxy

  Pre majiteľov nových smartfónov Galaxy S10 bude k dispozícii aj služba MojeGalaxy. Ta poskytuje možnosť spojiť sa s operátorom, ktorý poskytne informácie o nastavení smartfónu, návode na používanie či reklamácii. Telefónne číslo 0800 66 53 77 je k dispozícii od pondelka do soboty od 8:00 - 20:00 a v nedeľu od 8:00 - 18:00 hod. Služba ďalej slúži aj v prípade poruchy, kedy je možné si zaistiť osobné vyzdvihnutie smartfónu na zadanej adrese. Prostredníctvom infolinky si zákazník dohodne čas a miesto vyzdvihnutia. Po dobu opravy bude mať zákazník zapožičaný náhradný smartfón rovnakého typu.

   

  Veľkou výhodou MojeGalaxy sú aj opravy na počkanie pri osobnej návšteve servisu. V prípade, že to umožňuje charakter poruchy a servis má náhradný diel, tak celá oprava bude trvať menej než hodinu. Táto služba funguje v Bratislave (Samsung Plaza, Avion Shopping park) a Žiline (Zákaznícke centrum Samsung Plaza Žilina, Pribinova).

   

  Všetky služby v rámci MojeGalaxy sú pre zákazníkov k dispozícii platené aj mimo záručnú dobu a najnovšie je tomu tak aj pre firemných zákazníkov. Ďalšie informácie o službe MojeGalaxy sú k dispozícii na samsung.com/sk/mojegalaxy/.  

   

  Ďalšie informácie o smartfóne Galaxy S10 získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy nebo samsung.com/galaxy.

   

   

   

  Špecifikácia produktov radu Galaxy S10

 

Galaxy S10

Galaxy S10+

Galaxy S10e

Displej

 6,1-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (550 ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

 

* Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho ale v nastavení zmeniť na Quad HD+ (WQHD+).

 6,4-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (438 ppi)
 

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

 

* Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho ale v nastavení zmeniť na Quad HD+ (WQHD+).

5,8-palcový plochý dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (522 ppi)

 

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 91,6 %

* Rozmer displeja je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia k zaobleniu rohov; skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát menšia.

Fotoaparát

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
- teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5x/2x optický zoom, až 10x digitálny zoom

Predný:
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
- teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5×/2× optický zoom, až 10× digitálny zoom

Predný: Duálny fotoaparát
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)
- hĺbka RGB: 8 Mpx FF, f/2,2 (90°)

Zadný: Duálny fotoaparát s OIS
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5× optický zoom, až 8× digitálny zoom

Predný:
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)

Telo

70,4 × 149,9 × 7,8 mm, 157 g

74,1 × 157,6 × 7,8 mm, 175 g (keramické: 198 g)

69,9 x 142,2 x 7,9 mm, 150 g

Aplikačný procesor

8nm 64-bitový osemjadrový procesor (max. 2,7 GHz + 2,3 GHz + 1,9 GHz)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Pamäť

8 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

8 GB/12 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB/1 TB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

6 GB (LPDDR4X), 128 GB
+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
* Veľkosť užívateľskej pamäti je menší než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

SIM karta

Duálny (hybridný): jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM alebo MicroSD (až 512 GB)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
* Karta MicroSD sa predáva samostatne.

Batéria[17]

3 400 mAh (typická)

4 100 mAh (typická) 

3 100 mAh (typická) 

Rýchle nabíjanie káblom a bezdrôtovo

Vyššia rýchlosť nabíjania pomocou bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0.

Bezdrôtové zdieľanie energie[18]


* Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC
* Bezdrôtové nabíjaní kompatibilné so štandardmi WPC a PMA
* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.

OS

Android 9.0 (Pie)

Siete

Vylepšená 4x4 MIMO, až 7CA, LAA, LTE kat. 20
- sťahovanie 2,0 Gb/s, odosielanie 150 Mb/s

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

- sťahovanie 1,2 Gb/s / odosielanie 1,2 Gb/s

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB typ C, NFC, navigácia (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

*Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.

Platby

NFC, MST

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Senzory

Akcelerometer, barometer, ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor tepu, senzor blízkosti, svetelný snímač RGB

Akcelerometer, barometer, kapacitná čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor priblíženia, svetelný senzor RGB

Overovanie

Typ uzamknutia: Gesto, vzor, PIN kód, heslo
Biometrické typy uzamknutia: Odtlačky prstov, tvár

Audio

Stereofónne reproduktory vyladené spoločnosťou AKG

Priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos (vrátane Dolby Digital, Dolby Digital Plus)

 

Podporované zvukové formáty:

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosť a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

 

[1] Podľa hodnotenia DisplayMate dosahuje displej maximálny jas až 1 200 nitov.

[2] Displej smartfónov Galaxy S10e, S10 a S10+ získal certifikáciu nemeckého inštitútu VDE, ktorý potvrdzuje pokrytie 100 % mobilného farebného priestoru a dosiahnutie kontrastného pomeru 2 000 000 : 1.

[3] Podľa hodnotenia DisplayMate dosahuje displej farebnú presnosť 0,4 JNCD pri farebnom gamute DCI-P3.

[4] TÜV Rheinland, celosvetovo uznávaný certifikačný inštitút, udelil displejom smartfónov Galaxy S10, S10+ a S10e certifikáciu Eye Comfort, ktorá potvrdzuje schopnosť displeja výrazne obmedziť škodlivé účinky modrého svetla. Príslušný certifikát je k dispozícii na stránkach www.tuv.com pod ID 1419064785.

[5] K dispozícii pri smartfónoch Galaxy S10 a S10+. Pri smartfóne Galaxy S10e je čítačka odtlačkov prstov umiestnená na vypínači.

[6] Kvalita záznamu urobeného technológiou HDR10+ sa môže líšiť v závislosti na platforme použitej na zdieľanie záznamu a na prostredí, v ktorom je záznam prehrávaný; farebné podanie v HDR10+ je k dispozícii len na podporovaných zariadeniach a platformách.

[7] Pokiaľ nabíjate dve zariadenia súčasne, nemusí byť pri smartfóne Galaxy S10e, S10 a S10+ k dispozícii funkcia Fast Wireless Charging 2.0 pre rýchle bezdrôtové nabíjanie.

[8] Rutina Driving je k dispozícia len u automobilov vybavených technológiou Bluetooth.

[9] Odolnosť voči vode do hĺbky 1,5 m na dobu až 30 min. Opláchnite nečistoty/osušte. Neodporúča sa používať na pláži alebo v bazéne.

[10] Dodatočné úložisko až 512 GB prostredníctvom externej pamäťovej karty MicroSD pre dosiahnutie maximálnej úložnej kapacity 1,5 TB, ktorá je k dispozícii len pri smartfóne Galaxy S10+.

[11] Karta MicroSD sa predáva samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a výrobcu.

[12] Rýchlejší než predchádzajúce protokoly Wi-Fi. V závislosti od krajiny alebo oblasti, v ktorej žijete, nemusí byť podpora WI-FI 6 k dispozícii.

[13] Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.

[14] Môže sa líšiť podľa krajiny a operátora.

[15] Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií sa môže líšiť v závislosti od regiónu, popr. mobilnom operátorovi.

[16] Keramická verzia je k dispozícii len pri modeloch Galaxy S10+ s kapacitou 8 GB/512 GB a 12 GB/1 TB.

[17] Typická hodnota potvrdená testami v podmienkach nezávislého laboratória. Menovitá (minimálna) kapacita je nižšia. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na parametroch používaných sietí, spôsobu používania a ďalších faktoroch. Ďalšie informácie získate na adrese www.samsung.com.

[18] Technológiu Wireless PowerShare podporujú len smartfóny Samsung alebo smartfóny iných značiek s bezdrôtovým nabíjaním WPC Qi, ako sú Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a nositeľné zariadenia, ako sú Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch (46/42 mm) a Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných značiek. V závislosti od sieťového prostredia môže mať použitie tejto technológie vplyv na príjem telefónnych hovorov alebo na používanie dátových služieb.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení - Galaxy Fold (20. 2. 2019)
 Video: Samsung Galaxy A9: prvý smartfón na svete so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane (11. 10. 2018)
 Video: Nový supervýkonný Samsung Galaxy Note9 s internou pamäťou 512 GB: pre tých, ktorí chcú všetko (10. 8. 2018)
 Foto: Televízor, ktorý vám zmizne pred očami (7. 3. 2018)
 Samsung Galaxy S9 a S9+: Prístroje vyvinuté s ohľadom na moderny spôsob komunikácie + video (25. 2. 2018)
 Samsung predstavil novy tablet pre firemne pouzitie Galaxy Tab Active2. (23. 10. 2017)
 Video: Spoločnosť Samsung uviedla 88-palcový ultraveľký televízor QLED Q9 (13. 9. 2017)
 Video: Samsung Galaxy Note8, najnovším prírastkom modelového radu Note, môžete robiť veci skutočne vo veľkom formáte (23. 8. 2017)
 Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách sveta (22. 8. 2017)
 Samsung predstavil nový prenosný SSD disk T5 - Najnovšiu evolúciu v rýchlom a spoľahlivom ukladaní dát (15. 8. 2017)nasledujúci článok >>
Do kín vstupuje film inšpirovaný príbehom zavraždeného Daniela Tupého
<< predchádzajúci článok
Benefičný koncert Hudba bez bariér sa uskutoční znova na Liptove

Video: Nový Samsung Galaxy S10 zdvíha latku o ďalší stupeň vyššie: väčší displej, viac fotoaparátov aj možností - diskusné fórum čitateľov