Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. marca 2011

Škôlku a jasle v Žiari nad Hronom uzavreli pre hadyMesto Žiar nad Hronom sa rozhodlo prerušiť prevádzku detských jaslí a materskej školy v spoločnej budove na Sládkovičovej ulici, pretože sa v jej interiéri objavili ...Zdieľať
had Foto: http://www.flickr.comŽIAR NAD HRONOM 25. marca (WEBNOVINY) - Mesto Žiar nad Hronom sa rozhodlo prerušiť prevádzku detských jaslí a materskej školy v spoločnej budove na Sládkovičovej ulici, pretože sa v jej interiéri objavili hady. Ako na dnešnej tlačovej besede informovala vedúca odboru školstva a športu mestského úradu Marta Mergová, v priebehu tohto týždňa chytili pracovníčky tohto zariadenia v spolupráci s mestskou políciou tri zhruba tridsaťcentimetrové hady, ktoré objavili pri rannej prehliadke objektu. Posledný prípad sa stal vo štvrtok, detské zariadenia preto oddnes uzavreli a deti - konkrétne 16 jasličkárov a 82 škôlkarov - presunuli do iných škôlok a jaslí v meste. Rodičov o tom informovali na mimoriadnom rodičovskom združení vo štvrtok.


Ako zdôraznil hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž, deti neboli priamo ohrozené, keďže do kontaktu s hadmi neprišli. Navyše nejde o vretenice - jediné na Slovensku voľne žijúce jedovaté hady - ale pravdepodobne o mláďatá neškodnej užovky vodnej, ako ich podľa popisu určili odborníci z bojnickej a košickej zoologickej záhrady. "Keďže nám však záleží na bezpečnosti detí a dôvere rodičov, škôlku sme s okamžitou platnosťou uzavreli," uviedol hovorca.

Materská škola a detské jasle na Sládkovičovej ulici v Žiari nad Hronom.Foto: SITA/Peter ChlebanaPodľa Baláža sa hady do objektu mohli dostať v súvislosti s jeho nedávnou rekonštrukciou. Pravdepodobne sa zamurovaním odkvapových chodníkov zahatali ich pôvodné cesty a nemajú sa ako inak dostať von spod budovy, kde zimovali. Prevádzku škôlky a jaslí na Sládkovičovej ulici obnovia až po zabezpečení odchytu všetkých hadov a uzavretí možných ciest, ktorými by sa do objektu mohli v budúcnosti dostať. Kedy bo bude, hovorca nevie odhadnúť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianočný príspevok pre dôchodcov bude aj v ďalších rokoch
<< predchádzajúci článok
Sviečková manifestácia je zlomový moment histórie Slovenska