02. marca 2012

Slováci si v NHL pripísali osem bodov, Gáborík strelil gól

Vo štvrtkových zápasoch hokejovej NHL sa Slovákom darilo, zaznamenali dovedna osem bodov, nechytal však ani jeden z dvoch brankárov spod Tatier v súťaži. Marián Gáborík sa gólom a ...

nhl NEW YORK 2. marca (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových zápasoch hokejovej NHL sa Slovákom darilo, zaznamenali dovedna osem bodov, nechytal však ani jeden z dvoch brankárov spod Tatier v súťaži.

Marián Gáborík sa gólom a asistenciou zaslúžil o víťazstvo New York Rangers v Caroline 3:2. Tridsaťročný Trenčan zaokrúhlil počet svojich sezónnych gólov na 30 v 35. min, keď bekhendom zvýšil na priebežných 2:1, šesť minút predtým prihral Anisimovi na 1:1 a napokon ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Obranca Philadelphie Andrej Meszároš zaznamenal dokonca tri body a "letcom" pomohol k domácemu trojbodovému zápisu na úkor New York Islanders (6:3). Robustný obranca zvýšil v 20. minúte v presilovke na 2:1, predtým asistoval pri góle Reada a v záverečnej minúte aj pri zásahu Couturiera.

V tomto stretnutí sa jednou úspešnou prihrávkou prezentoval aj iný slovenský zadák Milan Jurčina z tímu hostí. Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára pomohol "medveďom" k domácemu víťazstvu nad New Jersey 4:3 po predĺžení dvoma prihrávkami.

Výsledky štvrtkových zápasov:
Boston - New Jersey 4:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+2

Carolina - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) - Marián Gáborík (Rangers) 1+1

Montreal - Minnesota 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:0, 1:3 - 0:0, 1:0) - Peter Budaj (Montreal) nechytal

Philadelphia - New York Islanders 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+2, Milan Jurčina (Islanders) 0+1

Winnipeg - Florida 7:0 (2:0, 0:0, 5:0)

Colorado - Columbus 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Phoenix - Calgary 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Vancouver - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) nechytal

San Jose - Buffalo 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)