28. novembra 2009

Slováci v NHL bez bodového zápisu

V dvanástich piatkových stretnutiach zámorskej hokejovej súťaže NHL sa bodovo nepresadil žiaden Slovák. Najproduktívnejší zo slovenských reprezentantov Marián Gáborík tiež vyšiel bodovo ...

NEW YORK 28. novembra (WEBNOVINY) - V dvanástich piatkových stretnutiach zámorskej hokejovej súťaže NHL sa bodovo nepresadil žiaden Slovák. Najproduktívnejší zo slovenských reprezentantov Marián Gáborík tiež vyšiel bodovo naprázdno, keď jeho New York Rangers nestačil na Tampu Bay Lightning a prehral na jej ľade 1:5. V zápase Boston - New Jersey (1:2 po sam. nájazdoch) prekonal historické štatistiky hosťujúci brankár Martin Brodeur. Tridsaťsedemročný gólman má po piatku na svojom konte najviac odchytaných minút v celej histórii NHL, keď o 45 minút prekonal doterajší rekord Patricka Roya. Brodeur doteraz stál v profilige v bránke celkovo 60 280 minút.