Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. februára 2013

Sneženie komplikuje dopravu, na Šturci hrozia lavínyHorské priechody Donovaly a Šturec sú z dôvodu hustého sneženia uzatvorené pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky. Z dôvodu silného sneženia je obmedzená dohľadnosť do 50 m v okolí ...Zdieľať
snehauto BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) - Horské priechody Donovaly a Šturec sú z dôvodu hustého sneženia uzatvorené pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky.


Z dôvodu silného sneženia je obmedzená dohľadnosť do 50 m v okolí Trenčína a do 100 m v okolí Beluše, Branného, Donovál, Dechtárov, Dovalova, Važca. Hmla s dohľadnosťou do 100 m je v okolí Dobšinej, Turne nad Bodvou, Rožňavy a Plešivca.

Na horskom priechode Šturec hrozí padanie lavín na vozovku.

Pozor na tvorbu snehových jazykov na ceste I/78 v úseku Hruštín - Babí.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred snehovými závejmi. Viac sa dočítate --->>> TU.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, okrem úsekov D1 Horná Streda - Hričovské Podhradie, Ivachnová - Važec, úseku D3 Hričovské Podhradie - Žilina a úseku R3 na Orave, kde je na vozovkách vrstva čerstvého prípadne kašovitého snehu do 3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na južnom a východnom Slovensku je prevažne mokrý, na ostatnom území zväčša pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu do 2 - 3 cm, vo vyšších polohách aj utlačeného, prípadne miestami až zľadovateného snehu do 4-5 cm, informuje Slovenská správa

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, na HP Herlianske Sedlo do 4 - 5 cm. Na HP Veľké Pole a Cukmantel je na vozovkách miestami zľadovatený sneh do 3 cm. Horské priechody Pezinská Baba, Kremnické Bane, Látky-Prašivá, Dobšiná, Ďurďošík, Soroška, Klenov a Pusté Pole majú povrch vozoviek mokrý.

Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo. Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícii chýba výrazný politický líder, tvrdí sociológ
<< predchádzajúci článok
Vláda dá na rozvojovú pomoc menej, ako sľúbila