Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2012

Socha Sarkozyho ženy je zbytočná, Parížania ju nechcúJedno z predmestí francúzskej metropoly Paríž hľadá odpoveď na otázku, čo robiť s doručenou sochou manželky exprezidenta Nicolasa Sarkozyho. Sochu Carly Bruniovej totiž objednali v ...Zdieľať
bruni PARÍŽ 2. augusta (WEBNOVINY) – Jedno z predmestí francúzskej metropoly Paríž hľadá odpoveď na otázku, čo robiť s doručenou sochou manželky exprezidenta Nicolasa Sarkozyho.


Sochu Carly Bruniovej totiž objednali v období, keď bola prvou dámou Francúzska, no dnes je jej manžel trestne stíhaný a o Sarkozyovcoch v Nogent-sur-Marne nikto nič nevie.

Stále zahalenú sochu z bronzu vo štvrtok dokonca odstránili z podstavca v centre mesta, kde ju mali v septembri slávnostne odhaliť, píše portál britského denníka Daily Telegraph.

Socha s podobizňou Sarkozyho manželky, ktorá je talianskou rodáčkou, mala reprezentovať talianskych robotníkov. Jeden z poslancov Socialistickej strany to ešte v zime označil za ich urážku, keďže podľa jeho slov "mimoriadne bohatá osoba" ako Carla Bruniová-Sarkozyová ich svet určite nereprezentuje. Tŕňom v oku boli aj náklady na vyhotovenie dvojmetrovej sochy, ktoré presiahli 90-tisíc eur.

Carla Bruni a jej hit Quelqu'un m'a dit

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA tajne pomáhajú sýrskym povstalcom, je za tým Obama
<< predchádzajúci článok
Fyzioterapeuti chcú väčšie platy, hovoria o ignorancii

Socha Sarkozyho ženy je zbytočná, Parížania ju nechcú - diskusné fórum čitateľov