Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

28. mája 2012

Sťahovať Rómov do Palúdzky nebudú, upokojuje primátorSťahovať Rómov z Hlbokého do Palúdzky sa mesto nechystá, upokojuje primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský. Medzi obyvateľmi trojtisícovej mestskej časti ...Zdieľať
romovia LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 28. mája (WEBNOVINY) – Sťahovať Rómov z Hlbokého do Palúdzky sa mesto nechystá, upokojuje primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.


Medzi obyvateľmi trojtisícovej mestskej časti Palúdzka sa šírili informácie o plánoch mesta postaviť pri miestnom evanjelickom kostole bytovku pre neprispôsobivých občanov, do ktorej by sa mali presťahovať Rómovia z mestskej osady Hlboké.

Podľa Slafkovského ide iba o fámu. „Je to dezinformácia. Žiadna nízkoštandardná bytovka v Palúdzke nevyrastie. Naopak, Námestie SNP chceme skultúrniť, je to predsa len centrum tejto mestskej časti. Môžem potvrdiť, že do Palúdzky mesto žiadne sťahovanie Rómov z Hlbokého ani odinakiaľ nechystá,“ povedal liptovskomikulášsky primátor.

V súvislosti s údajnou výstavbou bytovky začali obyvatelia Palúdzky zbierať už aj podpisy pod petíciu za vytvorenie územného plánu, ktorý by mal v tejto lokalite regulovať ďalšiu výstavbu.

„Ak sa všetci majitelia dotknutých parciel zhodnú, čo má v budúcnosti na tomto území vyrásť, bude to znamenať jasné pravidlá. Podľa informácií z mikulášskeho stavebného úradu nie je momentálne vydané žiadne stavebné povolenie na výstavbu bytovky pri kostole,“ povedal Slafkovský, podľa ktorého o povolenie na rekonštrukciu, prístavbu a nadstavbu svojej nehnuteľnosti požiadal začiatkom mája len majiteľ jedného rodinného domu a susedného pozemku.

Výsledkom stavebných prác má byť radový dvojdom. Či a kedy bude stavebné povolenie vydané, má v zákonných lehotách rozhodnúť mikulášsky stavebný úrad.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český prezident nepriamo podporil Zemana v ceste na Hrad
<< predchádzajúci článok
Platové očakávania stúpli za desať rokov o 78 percent