Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. marca 2007

Swisscom ponúka za taliansky Fastweb 3,7 mld. eurDominantný švajčiarsky telekomunikačný operátor Swisscom v pondelok oznámil priateľskú akvizičnú ponuku vo výške 3,7 mld. eur pre talianskeho prevádzkovateľa širokopásmového internetu ...Zdieľať

ZÜRICH 12. marca (WEBNOVINY) - Dominantný švajčiarsky telekomunikačný operátor Swisscom v pondelok oznámil priateľskú akvizičnú ponuku vo výške 3,7 mld. eur pre talianskeho prevádzkovateľa širokopásmového internetu Fastweb. Ponuka predstavuje 47 eur za každú akciu talianskej firmy. Swisscom ďalej uviedol, že ponuka je podmienená získaním 50-percentného podielu plus jednej akcie Fastweb.

Ide o prvý významný akvizičný návrh štátom kontrolovanej firmy Swisscom od roku 2005, kedy vláda krajiny uvalila obmedzenia na nákupy v zahraničí po tom, čo blokovala ponuku spoločnosti pre Eircom, bývalý írsky telekomunikačný monopol. Švajčiarska firma chce financovať transakciu cez pôžičku a umiestnením 4,9 mil. akcií na trh.

Trhová hodnota firmy Swisscom predstavuje približne 21,07 mld. USD. Fastweb má na talianskom trhu širokopásmového internetu podiel približne 13 % a radí sa tak na druhé miesto za Telecom Italia, ktorý dominuje na spoločnom maloobchodnom a veľkoobchodnom trhu 80-percentným podielom.

SITA/Reuters/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Goodyear DuraGrip – ideál pre malé automobily v mestskej premávke
<< predchádzajúci článok
Kolekcia Stelly McCartney zmizla do desiatich minút

Swisscom ponúka za taliansky Fastweb 3,7 mld. eur - diskusné fórum čitateľov