Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júla 2013

Ťažko zraneného vojaka s priestrelom hrudníka previezli na SlovenskoNa snímke premiér Robert Fico (uprostred) a minister obrany Martin Glváč počas návštevy dvoch ťažko zranených vojakov.Zdieľať
Na snímke premiér Robert Fico (uprostred) a minister obrany Martin Glváč počas návštevy dvoch ťažko zranených vojakov. Foto: TASR/OSSR
Bratislava 30. júla (TASR) - Ťažko zraneného slovenského vojaka s priestrelom hrudníka dnes previezli z vojenskej nemocnice v Landstuhle do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde sa podrobí ďalšej liečbe. Druhý z dvojice ťažko zranených vojakov naďalej zostáva hospitalizovaný v americkom zdravotníckom zariadení v Nemecku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.


"Som veľmi rád, že zdravotný stav zranených vojakov sa zlepšuje. Stav jedného sa dokonca zlepšil natoľko, že ho dnes môžeme previezť na Slovensko, kde sa podrobí ďalšej liečbe. Samozrejme aj tu bude pod dohľadom špičkových lekárov a navyše bude bližšie pri svojej rodine a blízkych," reagoval minister obrany SR Martin Glváč (Smer-SD).

Podľa vojenských lekárov je zdravotný stav vojaka s priestrelom hrudníka po absolvovaní náročných operačných zákrokov stabilizovaný. "Zatiaľ ale nie je možné určiť dobu ďalšej liečby, ktorú bude musieť absolvovať na Slovensku," uviedli. V prípade druhého vojaka, zraneného na hlave, lekári zatiaľ prevoz neodporúčajú. Jeho stav je ale stabilizovaný. Po dohode s americkými lekármi bude zatiaľ pokračovať jeho liečba v Nemecku.

Dvaja ťažko zranení slovenskí vojaci boli v špičkovej americkej nemocnici v Landstuhle v Nemecku hospitalizovaní od stredy 10. júla. Zranenia utrpeli po útoku afganského vojaka na slovenských vojakov v Kandaháre.

Príslušník afganskej armády spustil 9. júla zo strážnej veže medzinárodného letiska v Kandaháre streľbu z guľometu na skupinu slovenských vojakov. Pri incidente, ku ktorému došlo pri cvičení, zahynul čatár Daniel Kavuliak. Okrem zosnulého vojaka utrpeli ďalší dvaja ťažké a štyria ľahké zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový volebný zákon ušetrí 1, 5 mil. eur, tvrdí R. Kaliňák
<< predchádzajúci článok
Cestovka A-Tour je v úpadku, v zahraničí má 88 klientov

Ťažko zraneného vojaka s priestrelom hrudníka previezli na Slovensko - diskusné fórum čitateľov

fico30.7. 23:52:09