08. marca 2013

Trnava podľahla mestu pod Urpínom, Moravce Senicu

FK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0) Góly: 47. Marek Hlinka, 68. Vrána, ŽK: 69. Poljovka - 16. Lietava, 18. Grabež, 72. J. Vlasko, 81. Karhan, rozhodovali: Chmura - Benko, Lieskovský, 1910 divákov ...

trnava bystrica FK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)

B. Bystrica: Boroš - M. Turňa, P. Vajda (68. Poljovka), Adámik, Teixeira - Marek Hlinka - Brašeň, M. Pančík ml. (65. B. Ľupták), Hučko - Peňaška (59. Slančík), Vrána
Trnava: Jakubov - Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež - Schranz, Augustíni, I. Hodúr, Mikovič (74. E. Sabo) - J. Vlasko (74. Ciprys), Lietava (56. Tomaček)

Hlasy:
Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Musím pochváliť mojich zverencov za oduševnený taktický vyspelý výkon. Vedeli sme, čo nás čaká. Svoju taktiku sme podriadili aj danému stavu ihriska ako aj postaveniu mužstiev v tabuľke. Vedeli sme, že ide o dôležitý zápas, takže som rád, že sme ho zvládli a môžeme sa tešiť. Každý jeden hráč podal svoj výkon v prospech kolektívu. Aj preto sa môžeme radovať z víťazstva."

Peter Zelenský (tréner Trnavy): "V Banskej Bystrici sme odohrali výborný zápas, žiaľ, zlyhali sme v efektivite. Ak by sme využili iba polovicu šancí, tak by sme si spod Urpína odviezli tri body alebo minimálne jeden. Chlapcom nemôžem nič vytknúť, hrali na doraz. Myslím si, že sme hrali dobrý kombinačný futbal a súpera sme v podstate do ničoho nepustili. Vyrobili sme však dve veľké chyby. Prvá bola veľmi hrubá, zapríčinil ju brankár a od toho sa odvíjal aj celý zápas. Na záver sme ešte nepremenili penaltu, takže keď sa to sype, tak sa to zosype všetko. Pochybujem však, že by nám prípadná premenená penalta pomohla k dosiahnutiu bodu."

I. polčas

V prvom polčase najviac zaujali trnavskí fanúšikovia, ktorí oživili duel a nebyť ich, diváci by videli sotva priemerný futbal v komornej atmosfére. Viac sa tlačili dopredu hostia, ktorí v 7. min po rohu a predchádzajúcej hlavičke pohrozili Čarnotom, trnavský obranca poslal loptu do žrde.

Inak sa toho veľa neudialo, dominovali hlavne obrany, ktoré ofenzívnym hráčom blokovali strely a kryli aj ich prihrávky. V 30. min domáci Pančík z ľavej strany poslal loptu "do ohňa", ale Vránovi chýbal meter, aby zblízka zakončil.

Na opačnej strane z dobrej pozície slabo vystrelil Schranz. Pred prestávkou Dukla zahrávala sériu rohových kopov, ale nevyťažila z nich šancu. Naopak, Vajda vyrobil pred vlastnou šestnástkou chybu, ktorú nepotrestal Mikovič.

II. polčas

Začiatok druhého polčasu bol sprchou pre Trnavu, pretože v 47. min sa odhodlal k strele z asi 35 m Hlinka, lopta pred gólmanom Spartaka nečakane skočila a dostala sa do bránky - 1:0.

Hostia sa dostali do vyloženej šance o dve minúty neskôr, keď Lietava prešiel po pravej strane, našiel v pokutovom území Vlaska, ale ten prestrelil bránku. Spoza pokutového územia to potom skúšal aj Janečka, ale mieril tesne vedľa.

Po hodine hry sa ocitol vo vyloženej šanci Schranz, ale Boroš vyrazil nohami loptu z bránkovej čiary. Z následného rohu ešte Schranz hlavičkoval tesne vedľa.

Trnavský tlak domáci dokonale schladili brejkom, keď dvaja útočníci sa rútili na dvoch obrancov, Slančík pekne prihral na voľného Vránu, ktorý nezakončil splašene, ale v šestnástke si vychutnal Jakubova - 2:0.

Spartakovci to ešte nezabalili a naďalej hrozili, príležitosti Tomačeka a Schranza zlikvidoval výborný Boroš, ktorý v závere zneškodnil aj penaltu v podaní Karhana po tom, čo ju prísne nariadil Chmura za odtlačenie Grabeža Poljovkom.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 0:2 (0:2)

Góly: 6. Štepanovský, 11. Kalabiška, ŽK: 42. Obročník, 57. Orávik, 74. L. Mihálik - 52. Štepanovský, 88. Diarrassouba, rozhodovali: Matúš - Tomčík, Súkeníková, 1140 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, Chren - Obročník - Orávik, Bolinha (46. A. Candrák), Škriniar (36. Ľ. Bernáth), K. Mészáros (69. L. Mihálik) - Hodek
Senica: Švenger - Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz - Križko - Jaroslav Diviš (90.+ Vrťo), T. Kóňa, M. Jirásek, Štepanovský (70. M. Ďurica)- Kalabiška (82. Diarrassouba)

I. polčas

Úvodné dejstvo sa nieslo plne v réžii Záhorákov. Už v 4. min napriahol Kóňa, jeho strela z uhla skončila na brvne Kuciakovej bránky. V 6. min sa Štepanovský rútil sám na Kuciaka a vydareným lobom poslal hostí do vedenia.

O päť minút neskôr sa skóre opäť menilo, keď Kóňa šikovne posunul Kalabiškovi a ten z hranice šestnástky ukážkovo trafil - 0:2. V 13. min za dostal k zakončeniu Jirásek, jeho strelu z 18 m Kuciak kryl.

Domácim patrila 24. min, keď po akcii Hodeka s Bolinhom, prudkú strelu Švenger s prehľadom kryl. V závere prvého polčasu mohol z Kóňovej štandardnej situácie vyťažiť Pavlík, ale hlavičkou mieril tesne nad.

II. polčas

Druhá štyridsaťpäťminútovka v hustom daždi už nepriniesla veľa futbalovej krásy. "Záhoráci" umnou hrou domácich prakticky do ničoho nepustili.

Po hodine hry po rohu Kóňu odvrátil na bránkovej čiare Hodek hlavičku Brabca. V 66. min skúšal šťastie Štepanovský, z rohu malého vápna mieril do Majerníka, ktorý v tiesni odvrátil na rohový kop.

V 72. min pred Bernáthom v poslednej chvíli ratoval Brabec. V závere sa domáci snažili aspoň o skorigovanie výsledku, ale neuspeli.