Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. marca 2006

Účasť na EXPO Zaragoza 2008 by mala SR stáť 48 mil. SkMinisterstvo hospodárstva SR (MH) pripravuje účasť Slovenska na EXPO Zaragoza 2008. Náklady by mali predstavovať podľa rezortu hospodárstva, ktorý pripravil návrh oficiálnej účasti Slovenska na ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. marca (WN/SITA) - Ministerstvo hospodárstva SR (MH) pripravuje účasť Slovenska na EXPO Zaragoza 2008. Náklady by mali predstavovať podľa rezortu hospodárstva, ktorý pripravil návrh oficiálnej účasti Slovenska na spomínanom podujatí, takmer 48 mil. Sk. "Na zabezpečenie účasti Slovenska na výstave EXPO Zaragoza 2008 by malo ministerstvo financií vyčleniť v rokoch 2007 a 2008 v rámci kapitoly ministerstva hospodárstva ročne sumu 24 mil. Sk," uvádza sa v návrhu rezortu hospodárstva.

Na výstave v španielskej Zaragoze, ktorá má ústredné motto “Voda a udržateľný rozvoj”, plánuje MH prezentovať najmä projekty vodných diel na slovenských riekach. "Veľmi vhodným sa javí prezentovanie najmä koncepcie a riešenia vodného diela Gabčíkovo, Liptovská Mara, Žilina, ktoré využívajú vodné toky na energetické účely," konštatuje ministerstvo. Slovensko by malo na výstave spolu s generálnym komisárom reprezentovať osem členov. "Generálneho komisára, splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre slovenskú expozíciu, vyberie MH výberovým konaním a následne predloží vláde návrh nominanta na schválenie," uvádza rezort.

Výstava EXPO Zaragoza 2008 patrí do série tzv. malých svetových výstav, ktoré sa konajú v medziobdobí medzi konaním dvoch po sebe nasledujúcich Svetových výstav EXPO. Výstava sa uskutoční v období po ukončení Svetovej výstavy EXPO 2005 Aichi v Japonsku do začiatku Svetovej výstavy Šanghaj Čína 2010. EXPO Zaragoza 2008 má trvať 93 dní od 14. júna do 14 septembra 2008 na celkovej rozlohe 25 hektárov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentské voľby v Bielorusku v réžii Alexandra Lukašenka
<< predchádzajúci článok
Francúzska vláda stráca v boji s mládežou podporu