Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2024

Ukrajina sa dočká ďalšej pomoci z USA, Snemovňa reprezentantov schválila 61 miliárd dolárovSnemovňa reprezentantov amerického Kongresu v sobotu v sérii hlasovaní schválila balík v objeme 95 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa ...Zdieľať
congress_ukraine_israel_64975 676x451 20.4.2024 (SITA.sk) - Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v sobotu v sérii hlasovaní schválila balík v objeme 95 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa pomoc Ukrajine, Izraelu a ďalším partnerom. Podarilo sa to po mesiacoch nadstraníckych aj vnútrostraníckych bojov.


Balík pomoci Ukrajine v objeme 61 miliárd dolárov prešiel v snemovni s ohromnou podporou, čo je podľa agentúry AP silnou ukážkou americkej podpory pre vojnou zmietaného partnera. Niektorí kongresmani jasali a mávali modro-žltými ukrajinskými vlajkami.

Balík smeruje do Senátu


Na pomoc Izraelu a humanitárnu pomoc pre obyvateľov Pásma Gazy je v balíku vyčlenených 26 miliárd dolárov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineĎalšie časti o ktorých sa hlasovalo sa týkali pomoci pre spojencov USA v indo-tichomorskom regióne a návrhu zákona o národnej bezpečnosti, ktorý zahŕňa ustanovenie vynucujúce predaj populárnej videoplatformy TikTok.

Po schválení v Snemovni reprezentantov, ktorá zriedkavo zasadla v sobotu, smeruje balík do Senátu. Tam je prijatie takmer isté a očakáva sa v nasledujúcich dňoch. Prezident Joe Biden avizoval, že balík podpíše okamžite.


Risk funkcie


Republikánsky predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson sa spoliehal na podporu demokratov, aby zabezpečil schválenie vojenského a humanitárneho balíka a prílev pomoci spojencom USA.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktRiskuje tým svoju funkciu, keďže Republikánska strana je v otázkach zahraničnej pomoci hlboko rozdelená a ozývajú sa hlasy volajúce po jeho odstúpení.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina sa dočká ďalšej pomoci z USA, Snemovňa reprezentantov schválila 61 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelci údajne na Západnom brehu Jordánu zabili 10 teroristov, zničili aj laboratórium na výrobu výbušnín
<< predchádzajúci článok
Ruská invázia na Ukrajinu si vyžiadala už vyše 500 zabitých detí, najviac ich zomrelo v Doneckej oblasti