Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2021

USA prispejú Slovensku na likvidáciu prebytočnej vojenskej munície, cieľom je bezpečnosťZa zničenie časti starších prenosných protilietadlových rakiet, protitankových riadených striel a munície prispejú Spojené štáty americké Slovenskej republike sumou až do výšky jedného milióna ...Zdieľať
187880617_4390471614319882_7803517052251956244_n 676x414 17.5.2021 (Webnoviny.sk) - Za zničenie časti starších prenosných protilietadlových rakiet, protitankových riadených striel a munície prispejú Spojené štáty americké Slovenskej republike sumou až do výšky jedného milióna dolárov.


Ako informuje na sociálnej sieti slovenský rezort obrany, na základe dohody medzi SR a USA majú byť finančné prostriedky využité na likvidáciu delostreleckej kazetovej munície M 26, ku ktorej likvidácii do konca roka 2023 sa Slovenská republika zaviazala pristúpením k Dohovoru o kazetovej munícii. Na základe spolupráce oboch krajín sa doposiaľ podarilo zlikvidovať 158 kusov striel S2.

Účelom spoločnej dohody je podľa ministerstva obrany bezpečná likvidácia nadbytočných konvenčných zbraní a munície, a tým aj odstraňovanie bezpečnostných rizík, ktoré môže predstavovať ich skladovanie. „Bezpečné likvidovanie munície prebieha od stredy 11. mája v zariadení Ozbrojených síl SR v Sklenom," dodal rezort obrany.


Zdroj: Webnoviny.sk - USA prispejú Slovensku na likvidáciu prebytočnej vojenskej munície, cieľom je bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česko opäť zaradilo Slovensko medzi červené krajiny. Čo musíte splniť pri vstupe do krajiny?
<< predchádzajúci článok
Na väčšine Slovenska hrozia povodne, meteorológovia vydali výstrahy

USA prispejú Slovensku na likvidáciu prebytočnej vojenskej munície, cieľom je bezpečnosť - diskusné fórum čitateľov