Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2024

Útok na premiéra Fica bol politický motivovaný, povedal minister vnútra Šutaj Eštok (video)Útok na predsedu vlády Roberta Fica bol politicky motivovaný a útočník sa preň rozhodol krátko po prezidentských voľbách. Na stredajšom brífingu to povedal ...Zdieľať
6644f9afeb497186311297 676x508 15.5.2024 (SITA.sk) - Útok na predsedu vlády Roberta Fica bol politicky motivovaný a útočník sa preň rozhodol krátko po prezidentských voľbách.


Na stredajšom brífingu to povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok s tým, že to vyplýva z prvotných výpovedí Juraja C., a tiež z operatívnych informácii. Ako ďalej minister uviedol, útočník na premiéra vystreli päťkrát.


„Orgány činné v trestnom konaní urobili všetko pre to, aby sme zabezpečili ochranu ústavných činiteľov," povedal minister s tým, že v najbližších dňoch bude posilnená ochrana všetkých ústavných činiteľov, ako aj koaličných a opozičných politikov a médií.

„Budeme robiť všetko pre to, aby sme bezpečnosť ústavných činiteľov aj politikov ochránili," povedal Šutaj Eštok. Zároveň vyzval verejnosť a občanov, aby prestali šíriť nenávisť, ktorej dôsledkom bol útok na Fica.

„Orgány činné v trestnom konaní budú konať a ani jeden z tých skutkov, ktoré navádzajú a schvaľujú tento nenávistný čin, neostane nepotrestaný," vyhlásil minister vnútra.
Zdroj: SITA.sk - Útok na premiéra Fica bol politický motivovaný, povedal minister vnútra Šutaj Eštok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dolinková sa poďakovala všetkým, ktorí bojujú o premiérov život. Zaželala veľa síl nielen Ficovi, ale aj zdravotníkom (video)
<< predchádzajúci článok
Vo veku 77 rokov zomrel český baletný majster Vlastimil Harapes