Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

05. decembra 2023

Uznávaný raper Skepta je ďalším potvrdeným menom Pohody 2024Skepta patrí k veteránom grime scény a k medzinárodne uznávaným umelcom britského hip-hopu.Zdieľať
Uznávaný raper Skepta je ďalším potvrdeným menom Pohody 2024

Skvelý MC, producent a majiteľ vydavateľstva sa podieľal na tom, že v 21. storočí priniesol grime z undergroundu na hudobné výslnie. V júli prinesie svoju energickú show na trenčianske letisko. Novinku dnes ráno oznámil Michal Kaščák v rannom vysielaní Rádia_FM.

Zlom v kariére Skeptu nastal, keď v roku 2016 vydal svoj štvrtý album Konnichiwa. Album zabodoval nielen u poslucháčov a poslucháčiek ale aj u kritikov. Skepta za neho získal prestížnu cenu Mercury Prize a album sa umiestnil na druhom mieste v britskej albumovej hitparáde. Na albume hosťovali napríklad Pharrell Williams, Wiley, Chip alebo Young Lord.

 

Obdobný úspech Skepta zaznamenal aj so svojím piatym albumom Ignorance Is Bliss, ktorý vydal v roku 2019, a ktorý sa taktiež umiestnil na druhom mieste britskej albumovej hitparády. Na albume sa objavili hviezdni hostia ako J Hus, Wizkid, Cheb Rabi alebo Lancey Foux.

 

Tretikrát sa Skepta dostal do TOP 10 britskej albumovej hitparády v roku 2020, keď vydal kolaboratívny album Insomnia spoločne s Chipom a Young Adzom.

Nedávno založil vydavateľstvo Más Tiempo, v ktorom sa zameral na vydávanie houseových tanečných nahrávok.

 

Skepta aktuálne pracuje na novom albume, takže v júli na Pohode by sa mali návštevníci a návštevníčky dočkať aj čerstvých skladieb.
 

" Skepta je mojím najobľúbenejším a najpočúvanejším raperom. V roku 2019 odohral na Pohode pamätný set, odvtedy vydal niekoľko fantastických skladieb. Je ihneď rozpoznateľný, má skvelý flow, výborné texty a deje sa okolo neho veľa zaujímavého. Vážime si, že sa na Pohodu chce vrátiť, veľmi sa teším na jeho koncert vo štvrtok v noci na hlavnom pódiu," dodáva k bookingu Michal Kaščák z Pohody.

Tento týždeň organizátori oznámili, že na Pohode vystúpi aj kórejsko-americká speváčka, producentka a DJka Yaeji, ktorá patrí k najoriginálnejším umelkyniam súčasnej elektronickej scény a slovenská thrash metalová kapela Catastrofy.

Aktuálne má Pohoda pre ročník 2024 zverejnených už dvadsaťpät mien: Queens of the Stone Age, Skepta, James Blake, Pendulum (live), Black Pumas, Morcheeba, Yaeji, Noname, Genesis Owusu, Jockstrap, The Armed, JFDR, DEADLETTER, Descartes a Kant, Meta and the Cornerstones, Aquaserge, Ni, Pražský výběr, Para, Le Payaco, Berlin Manson, Katarzia, Fvck_Kvlt, P/ST a Catastrofy.

Organizátori zároveň oznámili, že v oznamovaní nových mien zo svetovej aj domácej scény budú pokračovať počas najbližších dní.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2024: Slávna rocková skupina Queens of the Stone Age vystúpi prvýkrát na Slovensku (21. 11. 2023)
 Na Pohodu 2024 príde James Blake, víťaz Grammy a jeden z najžiadanejších spevákov a producentov súčasnej svetovej hudobnej scény (16. 11. 2023)
 Ospevovaná kapela Black Pumas, kultová Morcheeba, punk rockoví The Armed a popoví Jockstrap sú nové mená Pohody 2024 (14. 11. 2023)
 Video: Na Pohode 2024 vystúpi Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia (7. 11. 2023)
 Pohoda festival sa dostal medzi top 10 nezávislých európskych festivalov (3. 10. 2023)
 Pohoda 2023: Na Pohode sa predstaví viac ako 130 interpretov a skupín (7. 7. 2023)
 Pohoda 2023: Oslava hudby, umenia, dobrej nálady a tolerancie začne už tento týždeň na festivale Pohoda (3. 7. 2023)
 Festival Pohoda štartuje už o pár dní. Na letisku môžete očakávať viacerá zaujímavé vychytávky. (27. 6. 2023)
 Pohoda 2023 bude dlhšia o jeden deň a prinesie viacero unikátnych umeleckých projektov (15. 5. 2023)
 Pohoda deň_FM prinesie do štúdií Slovenského rozhlasu deň plný pohody (10. 5. 2023)nasledujúci článok >>
Listy, ktoré napísal otec synovi počas vojny. S láskou, otec
<< predchádzajúci článok
Kapela Mirai mieri po minuloročnom úspechu opäť na Slovensko