Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2011

V tureckej väznici zasiahnutej zemetrasením vypukla vzburaNičivé zemetrasenie, ktoré cez víkend postihlo východnú časť Turecka, vyvolalo vzburu v jednej z miestnych väzníc, kde sa počas noci ozývali výstrely a k oblohe stúpal dym z horiacich prikrývok. ...Zdieľať
bez nazvu VAN 26. októbra (WEBNOVINY) - Ničivé zemetrasenie, ktoré cez víkend postihlo východnú časť Turecka, vyvolalo vzburu v jednej z miestnych väzníc, kde sa počas noci ozývali výstrely a k oblohe stúpal dym z horiacich prikrývok.


Trestanci v zariadení na okraji mesta Van, ktoré poškodili otrasy, podľa ich príbuzných týmto spôsobom reagujú na odmietnutie ich žiadosti o presun na bezpečnejšie miesto. Vo väznici s približne tisícovou kapacitou okrem iného vypukol požiar, ktorý museli prísť zneškodniť hasiči.

Pred komplexom sa medzitým zhromaždili rodinní príslušníci väzňov pokrikujúci slogan Erdogan - vrah, adresovaný tureckému premiérovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi. Z väznice po zemetrasení ušlo okolo 200 trestancov, podľa úradných zdrojov sa 50 z nich vrátilo, keď zistili, že ich rodiny sú v poriadku.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,2 v nedeľu popoludní zasiahlo región pri turecko-iránskej hranici, kde prevažnú časť obyvateľstva tvoria Kurdi. Podľa aktuálnych údajov si vyžiadalo najmenej 459 mŕtvych a vyše 1350 zranených.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odstavenie električkovej trate na Hlavnej stanici
<< predchádzajúci článok
V Generteli budú zodpovední šoféri platiť za poistenie menej