Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2012

Vláda chce riešiť rómsku otázku aj peniazmi z eurofondovSúčasný stav vo využívaní fondov Európskej únie na riešenie rómskej problematiky považuje Vláda SR za kritický. Vláda chce rómsku problematiku riešiť zvýšením zamestnanosti a ...Zdieľať
romovia BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Súčasný stav vo využívaní fondov Európskej únie na riešenie rómskej problematiky považuje Vláda SR za kritický.


Vláda chce rómsku problematiku riešiť zvýšením zamestnanosti a vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít a zlepšiť ich podmienky pre život.

Ako vláda deklaruje vo svojom programovom vyhlásení, pôjde hlavne o riešenia v oblasti výchovy a vzdelávania, bývania, práce, zdravotníctva, kultúry a jazyka.

Využiť na to chce komplexné projekty, oporu vláda vidí v strategických materiáloch, najmä v Stratégii Európskej únie o inklúzii Rómov, ktorá je rozpracovaná na podmienky Slovenska, v Stratégii SR pre integráciu Rómov do roku 2020.

Programove Vyhlasenie Vlady Roberta Fica(function() { var scribd = document.createElement("script"); scribd.type = "text/javascript"; scribd.async = true; scribd.src = "http://www.scribd.com/javascripts/embed_code/inject.js"; var s = document.getElementsByTagName("script")[0]; s.parentNode.insertBefore(scribd, s); })();

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Reformy Lucie Žitňanskej chce vláda prehodnotiť
<< predchádzajúci článok
Čínsky premiér navštívil Poľsko, uctil si obete Osvienčimu

Vláda chce riešiť rómsku otázku aj peniazmi z eurofondov - diskusné fórum čitateľov