Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. apríla 2012

Vláda pokračuje vo výmene garnitúr, skončí aj Ivan MiklošKabinet Roberta Fica na stredajšej tretej schôdzi zmení zastúpenie Slovenska v medzinárodných finančných inštitúciách, čo súvisí s výmenou vládnych garnitúr. Bývalého ministra ...Zdieľať
ivan miklos BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Kabinet Roberta Fica na stredajšej tretej schôdzi zmení zastúpenie Slovenska v medzinárodných finančných inštitúciách, čo súvisí s výmenou vládnych garnitúr.


Bývalého ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS) odvolá z troch funkcií: guvernéra v skupine Svetovej banky, guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj a guvernéra Európskej investičnej banky. Na týchto postoch ho nahradí súčasný šéf rezortu Peter Kažimír (Smer-SD).

Rovnako tak bývalý štátny tajomník Vladimír Tvaroška už nebude alternátorom guvernéra Medzinárodného menového fondu, nahradí ho súčasný štátny tajomník Vazil Hudák.


Premiér odíde v piatok na prvú zahraničnú návštevu

Prvá oficiálna zahraničná návšteva slovenských premiérov tradične smeruje do Českej republiky. Nový premiér Robert Fico ju má naplánovanú na piatok a vláda dnes bude schvaľovať zostavu delegácie. Návšteva sa uskutoční na pozvanie predsedu vlády Českej republiky Petra Nečasa. Predseda vlády Českej republiky bol na Slovensku na oficiálnej návšteve 20. júla 2010.

Počas návštevy bude Fico rokovať s predsedom českej vlády Nečasom, príjme ho aj prezident ČR Václav Klaus i ďalší ústavní činitelia. Premiéra Fica bude sprevádzať podpredseda vlády a minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák. Obsahom oficiálnych rokovaní budú témy vzájomnej spolupráce a aktuálne európske agendy. Rokovania sa uskutočnia v Prahe.


Ministri prerokujú prerušenie premávky

Ministri majú na stole aj návrh na dočasné jednodňové prerušenie premávky na hraničnom priechode s Ukrajinou Ubľa – Malyj Bereznyj, a to 12. mája od 1:00 do 20:00. V tomto čase bude na priechode tradičné medzinárodné kultúrne podujatie Deň priateľstva – Deň dobrosusedstva. Ide už o jeho 11. ročník a uskutočňuje sa striedavo na území Prešovského a Košického samosprávneho kraja a na území susediacej Zakarpatskej oblasti Ukrajiny.

Cieľom je vytvárať priaznivé prostredie na budovanie vzájomnej dôvery, priateľstva a porozumenia, vytváranie podmienok na nadväzovanie nových kontaktov a posilňovanie existujúcich priateľských a partnerských vzťahov slovenských a ukrajinských subjektov na rôznych úrovniach.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Al-Kájda väznila Talianku vyše roka, privítali ju i politici
<< predchádzajúci článok
Maďarsko dá Slovensko na súd, ak bude diskriminovať Maďarov

Vláda pokračuje vo výmene garnitúr, skončí aj Ivan Mikloš - diskusné fórum čitateľov