27. novembra 2009

Vo štvrtok víťazstvá domácich kanadských tímov

Hráči Vancouveru si do tabuľky pripísali dva body za triumf nad Los Angeles Kings 4:1. "Kosatky" rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej tretine, v ktorej v rozpätí štyroch minút strelili ...

NEW YORK 27. novembra (WEBNOVINY) - Hráči Vancouveru si do tabuľky pripísali dva body za triumf nad Los Angeles Kings 4:1. "Kosatky" rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej tretine, v ktorej v rozpätí štyroch minút strelili dva góly a posledný zásah pridali do prázdnej bránky súpera. Hrdinom duelu bol okrem brankára Roberta Luonga aj Henrik Sedin, ktorý dvomi vyhranými vhadzovaniami zariadil prvé dva góly kanadského tímu. Po prvom úspešnom buly skóroval Alex Burrows a po druhom strelil gól samotný švédsky center. V drese "kráľov" z Los Angeles do hry zasiahol aj Slovák Michal Handzuš, ale počas zápasu vyslal na bránku domácich iba jednu strelu.

Senátori z Ottawy vyhrali nad Columbusom tesne 2:1 a v domácom prostredí zaznamenali už piaty zápas bez straty bodu v rade. Naopak, hráčom Blue Jackets sa v poslednom čase nedarí a prehrali štvrtý zápas po sebe. Ottawa sa po dosť nevýrazným začiatku sezóny vyšplhala už na vedúcu priečku Severovýchodnej divízie.

Výsledky:

Ottawa - Columbus 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 19. Spezza (Winchester, Kovaľov), 54. Foligno (Winchester, Campoli) - 18. Huselius (Umberger, Ťutin). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:33, brankári: Elliott - S. Mason. Diváci: 19 244

Vancouver - Los Angeles 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 8. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 44. H. Sedin (Edler), 48. Glass (Bernier, Welwood), 60. Welwood (Kesler, Burrows) - 40. Simmonds (Parse, R. Jones). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:32, brankári: Luongo - Quick. Diváci: 18 810