Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2024

Vo Viedni bolo mužmi zabitých v priebehu 24 hodín viac žien ako za celý uplynulý rokV rakúskej metropole Viedeň zabili muži v priebehu 24 hodín taký počet žien ako za celý uplynulý rok. Referuje o tom web kurier.at s odvolaním sa na rakúsky zväz krízových centier pre ženy (AÖF). V ...Zdieľať
thinkstockphotos 187490466 676x495 26.2.2024 (SITA.sk) - V rakúskej metropole Viedeň zabili muži v priebehu 24 hodín taký počet žien ako za celý uplynulý rok. Referuje o tom web kurier.at s odvolaním sa na rakúsky zväz krízových centier pre ženy (AÖF).


V piatok našli vo štvrti Landstrasse mŕtve 13-ročné dievča a jej 51-ročnú matku, pričom hlavným podozrivým je 53-ročný otec a manžel zavraždených. Vo večerných hodinách zasa zomreli tri ženy pri útoku nožom v nevestinci v Brigittenau - rušnej štvrti s tureckými a balkánskymi reštauráciami. Podozrivého zakrátko zadržali.

Podľa údajov AÖF bolo v roku 2023 v celom Rakúsku spáchaných 26 vrážd žien a došlo aj k 51 pokusom o vraždu alebo prípadom vážneho násilia na ženách.

„Násilie páchané na ženách je štrukturálny a spoločenský problém. Rakúsko je jedinou krajinou v , kde je mužmi zabitých viac žien ako mužov," uviedol AÖF a dodal, že násilie „v Rakúsku postihuje každú tretiu ženu".


Zdroj: SITA.sk - Vo Viedni bolo mužmi zabitých v priebehu 24 hodín viac žien ako za celý uplynulý rok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarsko má nového prezidenta, parlament v tajnom hlasovaní zvolil bývalého šéfa maďarského ústavného súdu Tamása Sulyoka (foto)
<< predchádzajúci článok
Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina ukrajinských detí môže chodiť prezenčne do školy