30. decembra 2011

Žilina bola nad sily Pálffyho Skalice

Výsledky 34. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 2:1, 0:1) I. tretina Výborný predsilvestrovský zápas sa ...

zigo palffy BRATISLAVA 30. decembra(WEBNOVINY) - Výsledky 34. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)

I. tretina

Výborný predsilvestrovský zápas sa začal obojstranne v rýchlom tempe. V 2. min hosťujúci Šátek na dvakrát vyskúšal pozornosť domáceho gólmana, no ten sa nedal nachytať.

V 7. min Skaličania pritlačili najmä zásluhou aktívneho prvého útoku.

O minútu neskôr Školiak zužitkoval prihrávku Pálffyho na strelenie prvého gólu. V 11. min hlavný rozhodca Lauff avizoval vylúčenie za faul na Richarda Hunu, obranca Kudělka umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. V 13. min hrali hostia presilovú hru, zaváhanie ich obrany na modrej čiare však využil najproduktívnejší hráč Žiliny Sivák a po samostatnom úniku druhýkrát prekonal Lakosila. V 18. min tretia domáca útočná formácia rozohrala peknú akciu, Michajlov z ľavej strany prihral Smotrilovi a Lakosil po tretí raz lovil puk zo siete.

II. tretina

V úvode druhého dejstva mohli hostia dať kontaktný gól pri vylúčení Siváka, ale nevyužili početnú prevahu. Skaličania pokračovali v snahe o skorigovanie výsledku. Boli to však domáci, ktorí mohli zvýšiť náskok, ale Sýkora v 27. min samostatný nájazd nepremenil. O dve minúty neskôr sa nepresadil v páde ani Stupka. Góly v tejto časti predsa len padli, najskôr sa v 37. min najlepšie zorientoval pred Lakosilom Drábek a Žilina viedla 4:1. O minútu neskôr strelou od modrej šiary zvýšil na 5:1 domáci kapitán Devečka. Hostia Hruškom v poslednej minúte druhého dejstva upravili na 5:2.

III. tretina

Aj tretiu tretinu takisto ako druhú začali Skaličania presilovkou. Mali síce tlak, ale gól pri vylúčení Drábeka sa im nepodarilo streliť. Boli to Žilinčania, ktorí zásluhou Róberta Hunu v 52. min mohli zvýšiť svoj náskok, ale Lakosil bol opäť pozorný. V záverečnej päťminútovke hostia pridali, ale gól sa im podarilo vsietiť až 20 sekúnd pred záverečným klaksónom. Žilinčania si tak pripísali tri body a prvé víťazstvo nad týmto súperom v sezóne.

Góly: 11. Kudělka (P. Sivák), 13. P. Sivák (Dlouhý, V. Nemec), 18. Smotrila (Michajlov, M. Drevenák), 37. Drábek (V. Nemec, Stupka), 38. D. Devečka (Smotrila, M. Drevenák) - 8. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška), 40. J. Hruška (R. Školiak, Šmach), 60. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 3:0, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, P. Korba, 2578 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, T. Bokroš - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, T. Magušin, Gula - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - T. Mikúš, Klejna, R. Konečný

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Víťazstvo nad lídrom súťaže teší. V prvých desiatich minútach sme nehrali podľa našich predstáv, inkasovali sme gól, ale našťastie sa nám podarilo rýchlo vyrovnať. Chcem hráčov pochváliť, že po hernej a taktickej stránke zvládli dnešný zápas. Som rád, že sme sa s týmto kalendárnym rokom rozlúčili víťazstvom."

Peter Oremus (tréner Skalice): "V prvých desiatich minútach sme hrali to, na čom sme sa dohodli. Potom sme však urobili tri hrubé individuálne chyby, z ktorých sme inkasovali a to rozhodlo o konečnom výsledku. To, že robíme takéto chyby, sa nám často nestáva. Žilina pridala potom ešte ďalšie presné zásahy, k víťazstvu by som jej chcel zablahoželať."