Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2013

Zvedavý poslanec Kadúc poslal prezidentovi list plný otázokPoslanec Národnej rady SR za OĽaNO Miroslav Kadúc sa listom pýta prezidenta Ivana Gašparoviča, koľkokrát počas svojho volebného obdobia odmietol vymenovať zvolených kandidátov do funkcií podobne, ...Zdieľať
ivan gasparovic BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) - Poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Miroslav Kadúc sa listom pýta prezidenta Ivana Gašparoviča, koľkokrát počas svojho volebného obdobia odmietol vymenovať zvolených kandidátov do funkcií podobne, ako to urobil pri nevymenovaní kandidáta na generálneho prokurátora SR Jozefa Čentéša.


"Boli Vám dôvody vedúce k nevymenovaniu Jozefa Čentéša do funkcie známe v čase obdržania návrhu od Národnej rady Slovenskej republiky alebo ste sa s nimi oboznámili až v priebehu nasledujúcich mesiacov po jeho zvolení?" pýta sa Kadúc v liste, ktorý zaslal hlave štátu.

Zároveň ho zaujíma, koľko ľudí Gašparovič za svoje pôsobenie vymenoval a pri ktorých kandidátoch zvažoval podobné kritéria, aké mu umožnilo pri Čentéšovi rozhodnutie ústavného súdu.

"Vaše vyjadrenie v tejto veci pomôže nielen mne, ale aj mnohým občanom, ktorí sa na mňa ako ich zvoleného zástupcu obracajú, objasniť nejasnosti spojené s nevymenovaním Jozefa Čentéša do funkcie generálneho prokurátora Slovenskej republiky. Ak to bude z Vašej strany možné, o zodpovedanie žiadam v čo najkratšom možnom čase, aby sme mohli prispieť k odstráneniu medializovaných aj nemedializovaných nezrovnalostí," vysvetľuje Gašparovičovi poslanec za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti.

Prezident začiatkom januára rozhodol, že Čentéša zvoleného národnou radou, nevymenuje do funkcie. Gašparovičovi trvalo rozhodovanie viac ako poldruha roka, keďže Čentéša národná rada odobrila v júni 2011. Predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, ktorý Danielovi Lipšicovi v parlamente povedal, "pôjdeš do basy, ty hajzel", a neskôr to popieral, vymenoval Gašparovič do funkcie do 24 hodín po zvolení.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výskumníci z IBM získali Feynmanovu cenu
<< predchádzajúci článok
Banky tipujú Slovensku nulový rast HDP, v priemere percento