Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2021

„Čapicový protest“ Smeru v Rimavskej Sobote podporil osobne aj Danko, Blaha sa predviedol urážkami


Tagy: Protest

Predstavitelia strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) požadujú od vlády plán boja proti zdražovaniu cien energií či potravín. Na nedeľňajšom ...Zdieľať
245657985_169474542039723_2023609888253310360_n 676x451 17.10.2021  - Predstavitelia strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) požadujú od vlády plán boja proti zdražovaniu cien energií či potravín. Na nedeľňajšom „čapicovom proteste“ v Rimavskej Sobote to uviedol predseda strany Robert Fico.


Vláda podľa neho nepodniká žiadne kroky na to, aby zabezpečila zmiernenie dopadov zdražovania energií či potravín. Podľa Fica síce vláda nemôže za svetové ceny energií, ale môže ovplyvniť ich dopad na Slovensku. Fico uviedol, že v opačnom prípade hrozí Slovensku „veľký sociálny výbuch“.

Ľudia nemali rúška


Na proteste sa zišla približne tisícka ľudí, ktorí však nemali nasadené ochranné rúška. Okres Rimavská Sobota je pritom zaradený na COVID semafore v červenej farbe.

Smer-SD okrem toho požaduje, aby bolo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 ponechané na dobrovoľnom rozhodnutí ľudí, aby vláda prestala s politickými čistkami a straníckym obsadzovaním funkcii, zastavila aktuálne pripravované reformy a vrátila s k sociálnemu dialógu.

V prejavoch politikov zazneli aj urážky. Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha nazval pre neuznané referendum prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovú najväčším tyranom na Slovensku, vlastizradkyňou či hovorkyňou americkej ambasády.

Ministra financií Igora Matoviča zase označil za najväčšieho gaunera v dejinách.

Danko hovoril o Judášoch


Na proteste vystúpil aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, ktorý uviedol, že Smer-SD a SNS chcú byť spolu základom koalície v komunálnych voľbách, ale aj základom novej vlády.

Danko povedal, že urobí všetko preto, aby „Judáši“, ktorí odišli zo Smeru aj SNS oľutovali svoj odchod z týchto politických subjektov.

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) na protesty zareagovala stanoviskom. V ňom uviedla, že Fico neváha podnecovať nenávisť a ohrozovať aj vlastných voličov, pokiaľ mu ide o prežitie a zvážať častokrát aj starších ľudí autobusmi na hromadnú akciu.

„Aj s Pellegrinim robia všetko preto, aby tretia vlna dopadla zle, čo bude mať dopad najmä na ich priaznivcov. Nikde vo svete tak dvaja bývalí premiéri neškodia svojej vlastnej krajine ako práve Fico a Pellegrini. Nič konštruktívne robiť nevedia, len vyvolávať zmätok, nenávisť a rozkol. Nedovoľme návrat politikov, ktorým nejde o Slovensko, ale len o seba!,“ dodala Remišová.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - „Čapicový protest“ Smeru v Rimavskej Sobote podporil osobne aj Danko, Blaha sa predviedol urážkami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Protest
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa by mala tento rok ukončiť s prebytkom 781 miliónov eur, z rozpočtu by mala dostať 749 miliónov
<< predchádzajúci článok
Čierne okresy na Slovensku budú od pondelka realitou, červené aj oranžové ubudli a bordových je 22

„Čapicový protest“ Smeru v Rimavskej Sobote podporil osobne aj Danko, Blaha sa predviedol urážkami - diskusné fórum čitateľov