Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2018

A. Danko odcestuje na Konferenciu predsedov štátov EÚ v EstónskuNa archívnej snímke Andrej Danko.Zdieľať
Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 22. apríla (TASR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) v pondelok 23. apríla odcestuje na Konferenciu predsedov parlamentov členských štátov EÚ do Estónska. TASR o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.


Konferencia sa koná presne rok po tom, čo NR SR túto štafetu Estónsku predala na poslednej Konferencii predsedov parlamentov členských štátov EÚ, ktorá sa konala na Bratislavskom hrade.

Stretnutie parlamentných lídrov EÚ sa bude venovať najmä téme bezpečnosti, posilňovaniu národných parlamentov a medziparlamentnej spolupráci v EÚ. Hoci národné parlamenty nie sú súčasťou oficiálnej inštitucionálnej architektúry EÚ, napriek tomu zohrávajú vo fungovaní EÚ dôležitú úlohu. "Práve národné parlamenty sa nachádzajú najbližšie k občanom a môžu tak bezprostrednejšie tlmočiť politické zámery. Občan musí byť neoddeliteľnou súčasťou každej budúcej zmeny v EÚ, občan musí mať pocit, že naňho EÚ nezabudla a vo svojich politikách dokáže zodpovedať aj na otázniky v jeho každodennom živote," povedal na adresu svojej zahraničnej cesty predseda parlamentu Danko.

Počas konferencie predsedov parlamentov bude bilaterálne rokovať s predsedom nemeckej Spolkovej rady, ako aj predsedom francúzskeho Národného zhromaždenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LMP zvoláva opozíciu a pripomína, že tá by mala bojovať proti Orbánovi
<< predchádzajúci článok
Prezident Kiska odcestuje v pondelok na oficiálnu návštevu Slovinska

A. Danko odcestuje na Konferenciu predsedov štátov EÚ v Estónsku - diskusné fórum čitateľov